Napadowe skurcze jelit, wodnista biegunka.

napisał/a: tinakn 2014-03-30 20:44
Witam,

Mam taki problem -zdarzyło mi się to już trzeci raz w przeciągu 2 miesięcy i nie znam powodu. Po jedzeniu zupełnie nagle zaczyna mnie boleć albo najpierw żołądek albo od razu jelita, jest to ból silny -uczucie skręcania się jelit i potrzeba szybkiego wyróżnienia. Biegunka jest najpierw normalna ,potem jak woda. Ból ustępuje po wypróżnieniu. Ale zanim ustapi jest silny. Trwa to wszystko ok 1 godz z przerwami. Nie wiem jakie badania powinnam zrobić. Często mam również uczucie jakiegoś dyskomfortu - takiego balonika po prawej stronie jelita grubego pod woreczkiem zolciowym. 7 mc temu urodziłam dziecko. Jest to bardzo uciążliwe ,czasem boje się wyjść z domu w obawie przed "atakiem jelit".
napisał/a: cindy25 2014-04-01 00:39
zapytaj lekarza rodzinnego, da ci skierowanie na jakieś badanie, może to jakaś bakteria, czasem takie objawy daje stres, jedzenie w biegu, możesz spróbować brać probiotyki lub jeść pokarmy bogate w probiotyk, żeby przywrócić prawidłową mikroflorę jelit, przy wodnistym stolcu ważne jest żeby się nie odwodnić, pij wodę, ja piję też orsalit rozpuszczony w wodzie, aby nawodnić organizm i uzupełnić składniki mineralne, może jakieś zmiany w diecie - ryż, marchewka, gotowany ziemniak, lekkie pieczywo, tak czy inaczej idź do lekarza po skierowanie na badania