Najlepszy sposob usuniecie blizny: Operacja jaka? Czy zabieg

napisał/a: slushpuppie 2009-08-19 16:05
Witam, mam pytanie.
W zeszlym roku mialem wypadek.Broniac sie przed uderzeniem w reke dostalem tak zwanym tulipanem przez co mialem zlamana reke oraz zostaly mi blizny po przecieciu szklem. Myslalem ze sie to zagoi , stosowalem i nadal stosuje contracttubex ale jednak nadal widac.Blizny niektore zginely ale kilka tych glebszych zostalo i chcialbym sie ich pozbyc.Nie wiem jaka metoda jest dobra ile mniej wiecej kosztuje czy np jakis zabieg laserowy (moze ktos przechodzil i czy widac efekty ile razy trzeba taki zabieg przejsc) a moze jakis przeszczep skory lub ewentualnie slyszalem o jakiejs metodzie ze sie wycina sie stare blizny i pozniej sie je rozdrabnia. chodzi mi o to zeby te blizny zniknely poniewaz niektorzy zartuja ze mnie w pracy czy gdzies ze sobie cos robilem po bardzo mocnym upojeniu alkoholowym poniewaz bliznhy nie sa rownomierne i w ogole.Chcialbym jakos ukryc te blizny albo je wyleczyc zeby byly mniej widoczne lub zastapic jakims innym sposobem.Prosze o rady ewentualnie moze ktos moze polecic jakiegos dobrego dermatologa z okolic Warszawy lub z samej stolicy,ewentualnie z Poznania i okolic. Najlepiej jakby sie wypowiedzialy osoby ktore przechodzily takie zabiegi i czy widza efekty.Pozdrawiam.
napisał/a: Vieri 2009-08-21 07:56
Witaj,

Kiedy dokładnie był ten wypadek? Wiesz.. blizny potrzebują około 2 lat czasu, aby zagoić się i co najważniejsze zblednąć. Choć już po miesiącu blizna osiąga pełną wytrzymałość, to rzeczywiście wygląda nieciekawie. Potrzeba przede wszystkim czasu.

Jeśli chodzi o operacyjne usuwanie blizn, to wygląda to tak, ze chirurg usuwa całą bliznę (po prostu ją wycina), i na nowo zszywa ranę szwem, tyle tylko, że drobnym, tak, aby nowa blizna wyglądała jak najlepiej. Czy Ci się to opłaca musisz przekalkulować sam.

Pozdrawiam
napisał/a: slushpuppie 2009-08-21 15:21
no to taki zabieg by mi wlasnie odpowiadal. tylko ze tam jest kilka drobnych blizn wiec nie wiem jaki koszt calej operacji.Czy w 5 tys np bym sie zmiesci? i wlasnie czy ktos zna dobrego chirurga z okolic wawy tylko tez zeby nie byl za drogi.
napisał/a: A G U L A 2009-08-25 16:51
WITAM,
Nie dawno, a dokładnie 15 sierpnia, miałam wypadek samochodowy w skutek czego miałam rozciętą głowe. Jest ona wzdłuż czoła. Lekarz, chirur powiedział abym przez pierwszy miesią nic z tym nie robiła, nie smarowała niczym bo bedzie gruba i wypukła. Dziś byłam na zdjeciu szwów i pielęgniarka powiedziała żebym natłuszczala ją. Co mam robić? Z tego co się dowiedziałam dobry jest linomag ale kiedy moge zacząść go stosować?
napisał/a: celine10 2009-10-01 11:46
Witam )
Właśnie też zastanawiam się nad podobną sprawą, w wypadku blizn czy i kiedy zdecydować się na ingerencję chirurgiczną ( plastyczną ) no i przede wszystkim jak tak naprawdę się do tego zabrać,,,gdzie najlepiej i najbezpieczniej, bo to jednak bardzo poważna decyzja.
Trochę o tym czytam, ale będę też wdzięczna za jakieś wskazówki i uwagi )
napisał/a: gwiezdna 2009-10-01 13:57
Ja gdybym miała wybierać to Klinikę dr. Sankowskiego bym wybrała. Mnie się wydaje, ze tam najbezpieczniej, w końcu znana klinika, poza tym brali udział w programie "Chcę Być Piękna"
Ja mam bliznę po cięciu cesarskim tak mi się rozrosła, ze też będę usuwać.
napisał/a: celine10 2009-10-02 11:53
ano właśnie słyszałam i program oglądałam,,, oczywiście trzeba się najpierw dobrze "mentalnie" przygotować ,,,,i trochę informacji poszukać.
napisał/a: zahitka 2010-11-18 09:11
ja usuwalam w Keramedzie we Wroclawiu zabiegem nieinwazyjnym