Najlepszy kosmetyk dla skóry !!!! (Wasze opinie)

napisał/a: Alberto 2013-04-22 15:26
Jaki jest najlepszy kosmetyk dla skóry do codziennej pielęgnacji, po którym skóra staje się zdrowsza, młodsza, ładniejsza, itd. ?
(linki, opisy, skład) hmm, itd.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-22 15:38
Tylko żeby wątek nie zrobił się reklamiarzem, więc może nazwy kosmetyków tak ale linki już niekoniecznie (każdy chyba potrafi obsługiwać wyszukiwarkę).
napisał/a: Alberto 2013-04-22 16:29
hmm, nazwy albo skład. (Skład na pewno nie reklamuje)
napisał/a: Nya desu 2013-04-22 20:24
Zdecydowanie olej kokosowy. Zakochałam się i pragnę z nim spędzić resztę życia. Poza tym 100% natury - bo po co w i tak już toksycznym i strutym środowisku ładować w siebie kolejne pozycje z tablicy Mendelejewa?

Skorzystaj z mocy internetu i dowiedz się więcej :)
napisał/a: mademoiselle.m 2013-06-18 23:47
mydło i woda hi hi
napisał/a: Ell 2013-06-19 08:19
najlepszy kosmetyk do ciala, czyli ten co najlepiej nawilza.
Oliwka dla dzieci z firmy J. ( nie wiem czy moge podac nazwe).
Zawsze nakladam po kapieli, jeszcze na lekko mokre cialo. Rewelacyjnie nawilza.
napisał/a: Ewcia10i3 2013-06-25 21:00
Zdrowa dieta i odpowiednia ilość wody w ciągu dnia jest najlepszym kosmetykiem dla naszej skóry. A co do nawilżania to mogę jeszcze polecić Luksję Care Pro, mleczko pod prysznic ze składnikami balsamu. Dla tych którzy nie lubią czekać aż balsam sie wchłonie :P
napisał/a: ruruszka 2013-07-07 06:47
Nya napisal(a):Zdecydowanie olej kokosowy. Zakochałam się i pragnę z nim spędzić resztę życia. Poza tym 100% natury - bo po co w i tak już toksycznym i strutym środowisku ładować w siebie kolejne pozycje z tablicy Mendelejewa?

Skorzystaj z mocy internetu i dowiedz się więcej :)


Haha, a ja chciałam napisać, że olej rzepakowy ;) Bo ma mnóśtwo witaminy E, zwanej witaminą młodości i beta-karotenu, który świetnie wpływa na odcień skóry :)
napisał/a: Nya desu 2013-07-07 12:05
Zaskoczyłas mnie z tym beta karotenem w oleju rzepakowym - nie miałam pojęcia o tym :) Ale ja rzepakowym chyba nie mogłabym się smarować, ze względu na konsystencję. Jest taki dla mnie za ciężki... Olej kokosowy lepiej się wchłania, nadmiar zbieram ręcznikiem i nie tłuści tak rzeczy.

Ja myślałam, żeby zrobic sobie taką mieszankę - olej kokosowy zmieszać z witaminami w kroplach (takie jak dla dzieci, z vit A, E, C, D, grupy B). Ciekawe, jak by to wpłynęło na skórę... Vit A i E - wiadomo, witaminy młodości. C ponoć rozjaśnia cerę i wyrównuje koloryt. Nie wiem tylko jaki wpływ na skórę ma vit D i witaminy B.

napisal(a):
B2 – pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH skóry, wspomaga gojenie się ran, oraz prawidłowe funkcjonowanie skóry, błon śluzowych i nabłonka wszystkich organów. Niedobór powoduje pękanie i łuszczenie się warg, powstawanie zajadów, łojotok. Picie alkoholu, kawy, zażywanie środków antykoncepcyjnych prowadzi do jej redukcji.

B6 – niedobór sprzyja łojotokowemu zapaleniu twarzy i szyi.

B12 – jej niedobór prowadzi do niedokrwistości, co powoduje że skóra staje się cienka, pergaminowa, blada.

WITAMINA D - zapobiega i łagodzi stany zapalne skóry, pomaga normalizować skórę objętą łuszczycą. Niedobór może być przyczyną większej potliwości skóry, oraz może powodować stany zapalne skóry.
(http://kobiecymokiem.pl/wizaz/porady/110-wplyw-witamin.html)
napisał/a: wirtubea 2013-07-07 13:21
Ja też polecam smarowanie się oliwką po prysznicu/kąpieli... Rewelacja. Można też do kąpieli dodawać sobie nawilżające olejki, skóra jest później zupełnie inna.