Nagły spadek wagi

napisał/a: Ariane1 2008-01-23 21:28
Nie bardzo wiedziałam gdzie się zaczepić z tym tematem to uderzam na ogólne. Nie potrzebuje w zasadzie porady co mam zrobić ale byłabym wdzięczna za rozjaśnienie mi umysłu albo jakieś pomysły z Waszej strony typu: gdzie tkwi przyczyna?
Jakiś czas temu zachorowałam na niedoczynność tarczycy, ku mojemu zdzwieniu i lekarza wyniki wróciły do normy po pół roku i nadal jest ok. Najwyraźniej jakies zapalenie tarczycy a nie niedoczynność. Ok listopada-grudnia nagle straciłam na wadze 8kg. Przy wzroście 174 - 52kg to mało. Nadal nie mogę wrócić do swojej wagi. Wpadłam w szał robienia badań: tarczyca - ok; cukrzyca - brak; morfologia - ok; Nie jestem osobą, która chudnie pod wpływem stresu, jem normalnie, regularnie, w miarę zdrowo. Do tego doszła lekka bezsenność i nocne poty. Nie potrafie się już nad niczym skoncentrować. Do głowy przychodzą mi na prawde głupie i dziwne pomysły co to może być za choroba? Już zaczęłam sie zastanawiać, że może mam jakiegoś pasożyta w organizmie?
Będę wdzięczna za Wasze opinie.
napisał/a: dzionga 2009-03-25 13:20
witam..
Moja córka ma jakies dziwne objawy.. Miała podejrzenie cukrzycy lecz nie badałam ją dalej w tę strone.
Otóz bardzo szybko obniża sie jej poziom cukru. Mierzylam jej cukier regularnie przez jakiś czas gdy zjadał jakiś posiłek mierzyłam jej poziom i od razu po zjedzeniu i 2 h po zjedzeniu i i 2h po miała juz poniżej normy... Teraz nie mierze juz jej poziomu,ale widze gdy jej sie obniża poziom cukru bo zawsze wtewdy ma sine ręce i jest jej zimno.
napisał/a: terka33 2009-03-25 19:56
Witaj!
Dzionga nie zwlekaj tylko jak najszybciej idz z córka do lekarza, nie bagatelizuj bo to niepokojące objawy:(
Pozdrawiam)
napisał/a: KATERINA 2009-03-25 22:36
Ariane napisal(a):Nie bardzo wiedziałam gdzie się zaczepić z tym tematem to uderzam na ogólne. Nie potrzebuje w zasadzie porady co mam zrobić ale byłabym wdzięczna za rozjaśnienie mi umysłu albo jakieś pomysły z Waszej strony typu: gdzie tkwi przyczyna?
Jakiś czas temu zachorowałam na niedoczynność tarczycy, ku mojemu zdzwieniu i lekarza wyniki wróciły do normy po pół roku i nadal jest ok. Najwyraźniej jakies zapalenie tarczycy a nie niedoczynność. Ok listopada-grudnia nagle straciłam na wadze 8kg. Przy wzroście 174 - 52kg to mało. Nadal nie mogę wrócić do swojej wagi. Wpadłam w szał robienia badań: tarczyca - ok; cukrzyca - brak; morfologia - ok; Nie jestem osobą, która chudnie pod wpływem stresu, jem normalnie, regularnie, w miarę zdrowo. Do tego doszła lekka bezsenność i nocne poty. Nie potrafie się już nad niczym skoncentrować. Do głowy przychodzą mi na prawde głupie i dziwne pomysły co to może być za choroba? Już zaczęłam sie zastanawiać, że może mam jakiegoś pasożyta w organizmie?
Będę wdzięczna za Wasze opinie.


TSH ma pani jakie w normie nie znaczy że ok?
Było robione TSH
ft 4
ft3
usg
przeciwciała tarczycowe TG i TPO
Niedoczynność jest powyżej normy a nadczynność poniżej pani objawy są typowe dla nadczynności. Urodziła pani dziecko niedawno? Problemy z tarczyca nie mijają ot tak sobie trzeba to monitorować jeśli miała pani tylko samo TSH to strasznie mało!
Proszę podać wynik wraz z normą!