nagły ból w stopie

napisał/a: tojaaja 2010-08-26 17:55
Witam,

czym może być spowodowany ból lewej stopy, po lewej stronie. Promieniuje on aż do kostki, a stając na całą stopę odczuwam w podeszwie nogi ból i coś jakby opuchliznę. Stopa nie jest spuchnięta. Nie jest to przyczyną skręcenia ani niczego podobnego.
Dodam, że jestem w zaawansowanej ciąży. Wcześniej także odczuwałam ból stopy przy dłuższym chodzeniu w płaskim obuwiu coś jakby "ciągnięcie" ścięgien w środkowej części podeszwy stopy.

Będę wdzięczna za każdą radę, czy to jest jedynie jedna z ciążowych dolegliwości, czyt coś poważniejszego?
napisał/a: najt 2010-08-27 22:44
Bóle nóg są nieodłacznym elementem ciąży..aby je załagodzić najlepiej moczyć nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem morskiej soli :)ciepła woda z dodatkiem soli usprawnia krążenie...jeśli kładziesz się spać swoje stopy położ również na poduszcze tak, aby były one lekko uniesione-to równiez usprawnia krązenie...nie rób długich spacerów-częściej odpoczywaj na ławkach:) i możesz poprosić męża żeby masował Ci stopy.
napisał/a: metzli 2012-06-21 18:21
Mam dokładnie to samo, nie jestem w ciąży, nie mam nadwagi, nie było żadnego nagłego urazu. Zaczęła mnie pobolewać wczoraj, dzisiaj nie jestem w stanie normalnie chodzić. Dwa dni wcześniej zrobiłam parę ładnych kilometrów z kijkami, wczoraj długi spacer, ale dla mnie to nie nowość. Co to może być?