Nagłe Skoki Ciśnienia Tętniczego

napisał/a: Marek1981. 2015-02-01 19:52
Witam wszystkich. Mam 33 lata. Nie wiem już co mam robić . Od czasu do czasu Mam skoki Ciśnienia rzędu 180/110 Pojawiają się niezależnie od pory. Największe jakie miałem to 220/116 puls 147 . Najciekawsze jest to że trwają maksymalnie do 5 minut. Jest skok już nawet nie muszę mierzyć ciśnienia bo doskonale wiem kiedy mam wysokie, Czuję się w tedy okropnie , serce przyspiesza do 120-140 uderzeń na minutę , zawsze w tedy kładę się na łóżku mija 5 minut i ciśnienie spada do poziomu idealnego 120/75 . Ogólnie właśnie takie mam zazwyczaj . Ataki zdarzają się różnie . raz mam pół roku spokój , ciśnienie wzorowe potem nagle skoki raz , dwa razy dziennie przez tydzień , albo co 2 - 3 dni mija jakiś czas i znowu wszystko przechodzi. Na początku Kończyło się to wezwaniem pogotowia, jednak do czasu gdy przyjechali ciśnienie już spadało. Raz zabrali mnie na SOR porobili badania nic nie wyszło . Potem sam chodziłem po lekarzach , Kardiolog badał serce ekg echo serca wszystko ok , tarczycy nie mam też robiłem badania , mocz ok , krew ok , Boję się że pewnego dnia skończy się to jakimś Udarem albo wylewem . Proszę o pomoc . Co robić ?
napisał/a: Vattier 2015-02-01 21:39
Pilne badanie USG jamy brzusznej.
napisał/a: Marek1981. 2015-02-01 21:58
Badanie usg jamy brzusznej też robiłem . Nic nie wyszło no po za trochę obtłuszczoną wątrobą , ale to nie ma związku ze skokami ciśnienia. Dodam że mam strasznie zniszczone zęby , może to jest powód tych skoków , może powinienem jak najszybciej je usuwać. do wyrwania mam 9 zębów.
napisał/a: paulina675 2015-12-21 16:09
Witam
Czy twój przypadek został rozwiązany? jestem w podobnej sytuacji i robię badania ktore nic nie wykazują..