Nagłe nadciśnienie po alkoholu

napisał/a: Tomek512 2013-03-26 12:21
Witam
Mam następujący problem: 3 dni temu bardzo mocno przesadziłem z alkoholem, zdarza mi się to raczej rzadko. Następnego dnia rano z pewnością każdy wie jak się czułem, ale jedno mnie bardzo niepokoiło, kiedy biegłem na autobus złapał mnie bardzo ostry, pulsujący ból głowy w skroniach i z tyłu czaszki. Kolejnego dnia (2 dni po spożyciu) poszedłem jak zwykle na siłownie, ponieważ ćwiczę regularnie, przy pierwszym ćwiczenie (podciąganie na drążku) złapał mnie dokładnie ten sam ból i nie byłem przez to w stanie ćwiczyć. Dziś jest trzeci dzień, a ból przy wysiłku nadal powraca. Ból głowy wskazuje na nadciśnienie, ale co mogło mi się stać? Czy to przejściowy problem, czy zrobiłem sobie krzywdę na długo? Nie mierzyłem ciśnienia ponieważ nie mam w domu ciśnieniomierza. Wspomnę jeszcze, że mam 20 lat, jestem osobą aktywną fizycznie, ważę 73 kg przy 178 cm wzrostu.
napisał/a: Vattier 2013-03-26 13:01
Ból głowy może wynikać z pierdyliarda różnych przyczyn. Zacznij od zmierzenia ciśnienia - np. w aptece lub u lekarza, ewentualnie wypożycz ciśnieniomierz lub kup własny (nie jest to aż tak duży wydatek a prędzej czy później i tak się przyda). Tak czy siak ból głowy wywołany przez wysiłek powinien skłonić do dokładnej diagnostyki U LEKARZA i nie należy go lekceważyć (szczególnie jeśli jest to dla Ciebie nowa sytuacja) - na pewno przekracza możliwości porady internetowej.
napisał/a: Tomek512 2013-03-26 16:14
Byłem dzisiaj u lekarza internisty, który zmierzył mi ciśnienie, jest wręcz idealne, a więc takie, jakie zawsze miałem. Dostałem skierowanie do neurologa, ponieważ internista nie był w stanie określić do mi jest, powiedział tylko, że to mogą być bóle klasterowe. Czy, ktoś poza mną miał do czynienia z podobnym scenariuszem bólów głowy?