Nagła utrata wagi u młodej osoby

napisał/a: adorcia97 2012-10-07 13:53
Witam chciałabym zasięgnąć porady dotyczącej zdrowia mojej znajomej. Otóż ma ona 15lat ok 174cm wzrostu zawsze jej waga wynosiła 54-56kg .W ostatnim miesiącu zaczęła być bardziej osłabiona ,przez kilka dni pogorszył się jej wzrok ,ale mówi, że teraz jest lepiej.W internecie przeczytała o cukrzycy i twierdzi, że większość objawów się zgadza, uspokoiłam ją twierdząc, że to tylko przypuszczenia i powinna skontaktować się z lekrzem.Jednak ta tego nie zrobiła i nie było tematu przez jakiś tydzień. Dzisiaj powiedziała mi że ważyła się (nie wiem czy z rana przed czy jedzeniu ) i jej waga wynosiła 48,5kg!! wszyscy twierdzą,że bardzo zmizerniała.Jest to rekorodowo niska waga .Ja sama mam tyle samo wzrostu i też waże między 49-51kg ale u mnie to norma waga moja sie nie zmienia od kilku lat. Dodam,że ona nie jest na żadnej diecie,wręcz je ile tylko chce ,ostatnio coś mówiła ze po jednym z posiłków miała zgage ale nie wiem czy to sie na coś przyda.Bardzo porszę o jakąś rade bo to napewno nie jest normalne .Z góry dziękuje.