Nagła utrata równowagi

napisał/a: nieciekawie 2015-02-21 18:04
Witam.

Dziś była ładna pogoda, to oczywiście spacer, bo lubię aktywnie spędzać czas. Wszystko było normalnie aż nagle poczułem utratę równowagi, zatoczyłem się i praktycznie przewróciłem. Za chwilę wszystko już było ok, żadnych innych objawów. Nigdy wcześniej mnie coś takiego nie spotkało, ale około 2 miesiące temu, i 2 lata temu zdarzały mi się zawroty głowy dość często (nie utraty równowagi). Neurolog 2 lata temu nic nie stwierdził, miałem nawet TK głowy. Oprócz tego (bóle głowy czasami często są), mam jeszcze problemy jelitowe, jeszcze niezdiagnozowane.
W poniedziałek oczywiście do lekarza rodzinnego. Poradzicie czego można się spodziewać po czymś takim? Jakie badania wykonać? Jak miałem robione badania krwi - morfologię, crp, ob to zawsze było ok, żelazo w grudniu też, w 2014 miałem próby wątrobowe i TSH i też było ok.

Jeszcze kwestia jest taka, że od 2 tygodni miałem dziwny katar - jakby alergiczny, który pojawiał się rzadko, ale bywał, plus w dmuchaniu pojawiała się krew.
malwina891
napisał/a: malwina891 2015-03-07 20:35
dołączam do pytania
napisał/a: Konstans 2015-03-08 07:54
Hej :)
ja bym Ci poradziła zwrócić uwage na dwie kwestie:
1. pasożyty, np. candida, która tez daje takie objawy jak zawroty głowy, omdlenia, bóle głowy etc.
1. nie uszczelnione jelita, stan zapalny, przekroczenie bariery krew- mózg, w wyniku której bakterie, resztki jedzenia przedostają sie do krwi i atakują narządy.
Co powinieneś zrobić?
Zastosowac dietę na początek - eliminacyjną czyli pozbawioną glutenu i nabiału. Mówisz, ze masz sluz, katar, problemy jelitowe - w takich wypadkach zawsze głównym winowajcą jest nieodpowiednia dieta śluzotwórcza !
Zatem wyrzuć te grupy produktów z menu a szybko poczujesz sie lepiej.
Wejdz do działu gastro i poczytaj o diecie p.grzybicznej, zastosuj suplementy na candidę i inne.
Pisałam o ty wiele razy.
Nie lekcewaz tego, skoro TK nic nie wykazało, inne wyniki sa w granicach normy a Ty wciąż czujesz się źle. Nie znaczy to, ze nic Cie nie męczy! Wręcz przeciwnie - musisz sobie pomóc.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Amadeusz10 2015-03-13 09:32
Podstawowym organem równowagi jest ucho, a dokładniej błędnik. Może jakieś infekcje ucha? Stan zapalny? Grzybice również. Czasem nawet jak podczas kąpieli woda dostanie się do ucha, to można stracić równowagę.
Drugie co mi przychodzi do głowy, a o czym wspomniałeś, to krew. Ciśnienie krwi ma duży wpływ na równowagę. Gwałtowny, chwilowy spadek ciśnienia krwi powoduje utratę równowagi. U mojego brata, jak pękły wrzody żołądka i poszła krew, to nie mógł złapać równowagi. Nie mógł stać na nogach.
Może jakieś krwawienie wewnętrzne? Gwałtowny skok ciśnienia również może powodować reakcje błędnika.
Skoro w ,,dmuchaniu pojawiła się krew'', to mi sugeruje jakąś infekcję zatok i gardła. Gardło jest połączone z uchem trąbką Eustachiusza.