Nadzwyczajne podbicie hormonów tarczycy ?!

napisał/a: Bosingwa 2014-02-01 09:47
Witam po stosowaniu około 9 miesięcy diety z tego forum moje wyniki wyglądają tak :

tsh 2,98 norma 0,4-4,2 spadek o 54 %
ft3 aż 6,66 norma 2,2-6,0 wzrost 38 %
ft4 19,9 norma 9-20 wzrost 29 %
tpo 69 norma 0-24 spadek bo było 199
Biorę euthyrox 25, objawów praktycznie nie ma żadnych - jedyny to czasem uczucie głośnego bicia serca / echo serca było na bdb /

Z rana biorę : b6 - 50 mg, 130 mg tri mag b6.
jem 0.3 kg makreli lub flądry lub płatki kukurydziane z kefirem.

ok. 15.00 biorę : selen 300 mcg,
jem 0,3 kg makreli lub łososia lub węgorza , ziemniaki + buraki + jakieś mięso : indyk , kura

ok. 19.00 biorę : 500 mg wit c ,
jem 0,3 kg ryżu czarnego lub brązowego , warzywa na patelnie z filetem z indyka
W między czasie : wafle ryżowe, czosnek, paprykę , pizze na mące gryczanej, mleko kokosowe, zielone herbaty lipton





Pytanie co obecnie odstawić , dodać aby przypadkiem nie wejść w nadczynność tarczycy ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-01 14:06
Lek.
I selen zmniejsz do 100 mcg bo 300 mcg to trochę za dużo.
napisał/a: gwiezdna 2014-02-06 18:34
A kto ci dobierał tę dietę? Słyszałam, że na podstawie kodu genetycznego opracowuje się indywidualne diety, bo przecież to co jemy ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie i można nawet wyleczyć choroby tarczycy.
napisał/a: Bosingwa 2014-02-06 19:29
panda napisal(a):A kto ci dobierał tę dietę? Słyszałam, że na podstawie kodu genetycznego opracowuje się indywidualne diety, bo przecież to co jemy ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie i można nawet wyleczyć choroby tarczycy.

Wyczytałem na tym forum co wolno jeść i sam dopasowałem sobie dietę.
Próbowałem też przez 3 miesiące nie jeść mięsa ale wyniki wtedy się nie zmieniły.
Dieta i suple działa ale czy w 100 % uda się wyleczyć to jest ciekawe pytanie.
napisał/a: dor_salva 2014-04-30 20:30
wiesz co to chyba nie tak działa z tymi dietami. Najbezpieczniej iść do dietetyka, który ułoży ci odpowiednią dietę do twojego fenotypu, bo nie każdemu służy każda dieta. Niektóre diety mogą zrobić niezłe spustoszenie. Ja właśnie jestem po takim i wylądowałam pod kroplówką. Polecam zdrowy tryb życia i zmianę nawyków żywieniowych pod okiem specjalisty.
napisał/a: karolina886 2014-05-29 15:54
dokladnie, zgodze sie z kolezanka. Stosujac wlasne diety mozna jedynie sobie zaszkodzic. Ja mam niedoczynnosc tarczycy i wiem jak ciezko jest uregulowac hormony. Od 6 lat biore euthyrox. Przed dieta bralam dawke 125 a po diecie, po zastosowaniu sie do wlasnego kodu metabolicznego biore 50/88. Nie jestem taka senna, zmeczona. Teraz mam w sobie energie i chec do dalszego dzialania
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-05-29 17:53
koobietka napisal(a):wiesz co to chyba nie tak działa z tymi dietami. Najbezpieczniej iść do dietetyka, który ułoży ci odpowiednią dietę do twojego fenotypu, bo nie każdemu służy każda dieta. Niektóre diety mogą zrobić niezłe spustoszenie. Ja właśnie jestem po takim i wylądowałam pod kroplówką. Polecam zdrowy tryb życia i zmianę nawyków żywieniowych pod okiem specjalisty.


Taa a dietetyk zaleci pewnie jogurt naturalny i pieczywo pełnoziarniste :P
Akurat wskazane przy Hashi :P
Skoro wyniki się poprawiły to chyba LOGICZNE że dieta działa i nikt myślący nie będzie w tym momencie kasy na dietetyka wydawał
napisał/a: dor_salva 2014-12-06 14:20
Ja raczej polecam dietetyka z prawdziwego zdażenia, który na podstawie badań krwi na nietolerancję pokarmową da wskazówki do zmian nawyków żywieniowych.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-06 15:30
A ja polecam nie odgrzebywania starych tematów tylko aby zareklamować jakiś test.