Nadżerkowe zapalenie żołądka

napisał/a: lukaszkm 2014-04-14 11:13
Witam,
Moja dziewczyne 4 miesiecy temu zaczoł bardzo boleć brzuch. Udaliśmy sie do gastrologa który stwierdził nadżerkowe zapalenie zołądka i ta "miła" Pani przepisała na to schorzenie jedynie "osłone zołądka". Poprawy brak :/
Nastepnie po 2 miesiacach udalismy sie prywatnie do gastrologa który oprócz tego, że potwierdził nadzerkowe zapalenie zołądka stwierdził, że górna czesc żołądka nie pracuje poprawnie (badz nie pracuje wcale) i tym samym przepisał mojej dziewczynie nastepujace leki:
-Ulgastran
-Zirid
Leki bierze od blisko miesiaca, poprawy brak z wręcz bóle w okolicy żołądka sie nasiliły. Wystepuja właściwie po zjedzeniu praktycznie wszystkiego (je praktycznie tylko ryż + kurczak + buraki i bółki z masłem + polędwica)
Potrzebuje pomocy, porady bi nie bardzo wiem co robić - juz od kilku nocy nie śpi bo bule sa tak silne. Jest coraz bardziej zmęczona i osłabiona. Jak juz nie moze wytrzymać z bólu pali papierosa, to wtedy ból na chwile słabnie.
Proszę o informacje czy leki są właściwe na to schorzenie i co mozemy zrobić, bo strasznie się martwie brakiem poprawy.....
napisał/a: ewak.ewak 2014-04-16 13:27
witam,
wczoraj u mnie po badaniu zdiagnozowano to samo, co dolega Twojej dziewczynie. Objawy mialam tez takie same, cały czas od rana do wieczora bole i mdłosci, bol głowy, silne osłabienie i ciągłe zmęczenie. Broń Boże fajka na taki podrażnoiny/poraniony żołądek.
Dieta koniecznie, ale to juz wiecie
ja z lekow biorę
-emenara(podobno najlepszy lek na tą dolegliwość) 1 x 1
- debretin 3x1
o skutecznści trudno mi mowic bo dopiero 1 dzien biorę wiec to efekt placebo, bo o dziwo dzis mi nic nie dolega, ale napisze za kilka dni, zeby było obiektywnie
pozdrawiam
Ewa
napisał/a: ewak.ewak 2014-04-23 11:28
mialam sie odezwac za jakis czas wiec jestem...
jest odczuwalna poprawa, nie mam mdłosci, bole sporadycznie, ale tylko chwilowe