nadżerka

napisał/a: Kasia1992 2010-07-22 11:41
Wiem że pojawiało się to już wiele razy ale nie znalazłam żadnej odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie dwa miesiące temu udałam się do ginekologa (po raz pierwszy) i stwierdził u mnie nadżerkę ( niewielkich rozmiarów) powiedział że to wrodzona wada i że nie należy z tym nic robić. Może kiedyś w przyszłości będzie trzeba ją usunąć. Mam 18 lat i nie miałam dzieci ani nie planuję na razie ich mieć. Czy ginekolog ma rację i mam się tym nie przejmować? Nie miałam robionej cytologi bo lekarz stwierdził że mam zrobić ją dopiero po 25 roku życia. Powinnam udać się do innego ginekologa? Czasami odczuwam bóle w dolnej części brzucha po lewej stronie, miewam obfite upławy ( normalne) ale czasami zdarza się że zmieniają barwę.
napisał/a: wikam2 2010-07-22 12:15
W kwestii nadżerki nie będe się wypowiadać bo cięzko...nawet ginekolodzy mają podzielone zdania.
Natmoaist co do bóli podbrzusza : nie są to bóle owulacyjne? A wydzielina? Nie zmienia się na tą płodną i niepłodną?
napisał/a: Kasia1992 2010-07-22 14:01
Nie, nie jest to zależne od owulacji. Ból pojawia się nagle i są to tak jakby jakieś skurcze, takie coś w rodzaju kłucia po lewej stronie podbrzusza. Mówiłam o jak byłam u ginekologa ale nawet nie zapytał jakie to bóle.;/ A co do wydzieliny to teraz troszkę się uspokoiło ale i tak bywają dni że jest ona odcieniu lekko brązowego i to wcale nie po krwawieniu ani przed. Tak jakby to nie miało związku.
napisał/a: ~Anonymous 2010-07-22 17:51
Kobieta z nadzerka zdarza sie taki brazowy sluz zwlaszcza po stosunku lub pettingu gdy nadzerka mogla zostac podrazniona, klucia w okolicy jajnikow moga wystapic w okresie plodnym i przed @ dodam jeszcze, ze kobiety z nadzerkami sa podatne na infekcje, ktorym towarzysza zmiany obfitosci, koloru albo zapachu sluzu.
napisał/a: Kasia1992 2010-07-22 18:02
Ale to nie zdarza sie po stosunku ani po pettengu. Tak z niczego. Infekcji żadnej tez nie mam bo chyba bym o tym wiedziala. a chcialam sie tylko dowiedziec czy mam dac sie do innego gin. czy tez mial racje i nie leczyc jej ewentualnie jak bede starsza.?
napisał/a: ~Anonymous 2010-07-22 18:23
Tak jak Wikam napisala z nadzerkami bywa roznie, ona sama miala nadzerke, ktora zniknela sama od siebie. Poczytaj sobie na Google tam jest duzo napisane na ten temat, duzo ginekologow odradza jej wypalanie przed ciaza bo moga sie zdarzyc problemy przy porodzie(wiem, ze Ty jeszcze nie planujesz, ale pewnie Twoj gin, mysli tak jak wiekszosc) poczytaj sobie o tym i zadecyduj co zrobic, pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-07-22 19:24
Rob jak uważasz, nikt nie powie Ci chyba jednoznacznie TAK lub NIE. Zawsze możesz to skonsultować z innym ginem.
napisał/a: Kasia1992 2010-07-23 08:10
ok. dzięki ;)
napisał/a: edhel1 2010-07-25 11:10
znalazłam taki obrazek w sieci: medtube.eu/watch.php?s=dwo4357vP&t=2&a=1
napisał/a: zmartwiona! 2010-07-25 19:08
w kwestii nadżerki mogę pomóc na tyle na ile sama uważam. Moim zdanie powinnaś iść jeszcze do innego lekarza.. skonsultować to.. co powie inny na ten temat.. Sama miałam nadżerkę tyle że mam 28 lat.. więc troszkę więcej.. ale od razu ją usuneli.. raczej tak trzeba.. ale jeśli jest to wada.. to także należy to potwierdzić u kogoś innego.. ;)
napisał/a: Matuszewska1 2010-08-17 16:21
Witam . Jestem bardzo młoda a już wykryto u mnie nadżerke ;/ podobno jest malutka i narazie nie groźa ( tak stwierdzila moja ginekolog bez cytologi) . Zapisala mi globulki dopochowe które nic nie dały , cały czas odczuwam swedzenie , pieczenie . dyskonfort , bóle warg sromowych naprzemienne , bole jajników szczególnie lewego ;/ martwie sie tym ...
jakies 3 miesiace tamu mialam wykonywany posiew moczu wykryto bakterie coli leczylam je antybiotykiem przeszlo...czyzby na nowo wrócilo ??? i teraz jak tu sie leczyc antybiotykami przy nadżerce...

a pozatym nurtuje mnie pytanie czy moge współżyć ? nie mowie o jakimś ostrym tylko poprostu delikatne kochanie sie...przez te cale niepokojace dolegliwosci nie robie tego od 3 miesiecy ;/'


dodam jeszcze ze wykryto mi jakiś pecheżyk na prawym jajniku a mój partner ma torbiele na jądrach . zawsze sie zabezpieczamy


prosze o pomoc
napisał/a: wikam2 2010-08-17 17:26
Objawy o których mówisz moim zdaniem są wynikiem infekcji a nie nadżerki.
Nadżerka sama w sobie nie powinna przeszkadzać we współżyciu a jesli się tak dzieje to raczej powinno się z nią coś robić. Ja miałam nadżerkę i nie powodowała ona zadnego dyskomfortu ani plamien po stosunku.
Jeśli chodzi o współżycie nalezałoby zwrócić chyba uwagę na to aby aby parter nie złapał infekcji.
Bóle jajników towarzyszą Ci non stop? Może pęcherzyk na jajniku to poprostu pęhcerzyk Graffa (np ten dominujący) a ból wynika z odbytej owulacji.
Na temat infekcji niestety nie jestem w stanie powiedzieć Ci nic konkretnego bo się nie znam...