nadżerka

napisał/a: arlette1 2007-03-10 16:02
ostatnio jak byłam u ginekologa jakies ponad pol roku temu moze rok...wykrył nadżerkę.Przepisał mi lekarstwa a potem wyjechałam na wakacje.Tam okazało się że mam wyrostek ktory mi wycieli.Po krótkim czasie od tego zabiegu zaczął mnie okropnie boleć jajnik.Miałam kolejna operacje -ropa na jajniku (nie wiem do teraz czy była ona wywołana poprzednia operacja-czyli infekcja ,czy też była to całkiem inna rzecz) operowali mnie na chirurgii nie na ginekologii.ale każdy lekaż mowił co innego zreszta niewiele rozumiałam bo to działo sie za granica.czy to możliwe że ta jak oni okreslili ropa mogła być tą nadzerka o której mowił mi ginekolog w polsce...??bylo to dość duze bo 8cm...
napisał/a: monisia4 2007-03-10 18:36
nie wiem w jaki sposob Ci usunęli te rope?? ja mialam nadżerke i usuwał mi to ginekolog krotkim zabiegiem zamrazania. Metody usuwania nadzerki to wypalanie i zamrazanie wiec nie wiem jak Ty mialas to robione odp moze Ci podpowiem
napisał/a: arlette1 2007-03-10 21:04
Nie no jak mnie lekarz badał to wykrył nadżerkę.Ale spróbował mi to wyleczyć antybiotykami.Potem wyjechałam zagranice i tam zrobiono mi usuwanie jakiejsc ropy z jajnika na oddziale chirurgicznym....chyba bede musiala zgłosic sie do lekarza i sprawdzić bo jeśli nadżerka znikneła to bedzie znaczyć że albo w polsce lekarz sie pomylil i jej nie mialam albo we wloszech usuneli mi nadżerke poprzez "cesarskie ciecie"(w podobny sposób)
napisał/a: monisia4 2007-03-11 17:23
Powiem Ci tak z tego co moj ginekolog mowil gdy informowal mnie o nadzerce mozna ja wyleczyc tylko poprzez usuniecie bo tylko wtedy nie bedzie sie powiekszac a nie leczona nadzerka powoduje problemy z zajsciem w ciaze. ja sie poddalam usunieciu poprzez zamrozenie. idz lepiej i sprawdz czy nadzerke masz nadal jesli tak usun zebys potem nie zalowała zamrazanie nie boli!!!! 3m sie
napisał/a: arlette1 2007-03-12 14:48
dziękuję.Moja nadżerka była mala dlatego lekarz powiedzial że można ją usunąc przez leki.
Nie wiem >Jeżeli bede miała ją nadal to napewno zdecyduję się na wymrażanie.

dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam