nadzerka przewodu pokarmowego

napisał/a: adam2212 2015-04-10 14:30
Witam!!! Wczoraj miałem robioną gastroskopię która wykazała nadżerkę "w części dystanej na granicy z wpustem nadżerka slk 1,5x0,5 cm o zaczerwienionym dnie częściowo pokrytym włókninie" Oprócz tego stwierdzono refluks II st. i pytanie jest takie czy nadzerka znajduje sie w samym żołądku czy może w przełyku. czy można wyleczyć refluks lub chociaż go ograniczyć. Lekarz rodzinny który czytał wyniki stwierdził ze te nadżerki będą nawracać. czy jest możliwość skutecznego leczenia tak aby po wyleczeiu mieć spokój przynajmniej przez kilka lat??
napisał/a: Konstans 2015-04-10 20:27
adam2212 napisal(a):Witam!!! Wczoraj miałem robioną gastroskopię która wykazała nadżerkę "w części dystanej na granicy z wpustem nadżerka slk 1,5x0,5 cm o zaczerwienionym dnie częściowo pokrytym włókninie" Oprócz tego stwierdzono refluks II st. i pytanie jest takie czy nadzerka znajduje sie w samym żołądku czy może w przełyku. czy można wyleczyć refluks lub chociaż go ograniczyć. Lekarz rodzinny który czytał wyniki stwierdził ze te nadżerki będą nawracać. czy jest możliwość skutecznego leczenia tak aby po wyleczeiu mieć spokój przynajmniej przez kilka lat??



Hej,
smutne jest to, ze lekarz plecie takie bzdury !!!!
Nadżerki wracaja tylko wówczas, gdy je się nie odpowiednio !!! W innym wypadku sa uleczalne i nie pojawiają sie już nigdy. Wiem, co mówie, bo gdy byłam jeszcze głupia, miałam je non stop. Od kilku lat ślad po nich zaginął, bo diametralnie zmieniłam dietę :)
Odstaw kategorycznie prozapalny nabiał, gluten (równiez), cukier i żywność przetworzoną.
Refluks to wynik równiez złej diety.
Pozdrawiam i głowa do góry :)
nie z takich opresji się wychodziło ! :)
napisał/a: adam2212 2015-04-10 20:46
dodatkowo badanie nie wykazalo obecnosci baktrii H.Pylori. zresztą wiem ze za ta sytuacje odpowiada niewłaściwa często ciezkostrawna dieta.