Nadwrazliwe oczy?

napisał/a: gossias2003 2015-01-22 21:48
Witam, nosze okulary od 12 roku zycia,czyli juz jakies 15 lat.Wade mam dosc duza -5. Przez kilka lat nosilam szkla kontaktowe i nie mialam zadnych problemow.Po jakims czas odlozylam je na jakis czas a gdy ponownie chcialam do nich wrocic okazalo sie to dosc trudne.Zalozenie szkiel zajmuje mi znacznie wiecej czasu niz kiedys, oczy (zwlaszcza lewe zaczyna mi lzawic, tj bym miala jakies pruchy w oku.Jakis czas temu musialm zmienic szklo(#lewe) na mocniejsze o 0.25.
Praktycznie caly czas nosze okulary bo nie moge juz wytrzymac ze szklami.Oczy mi sie "buntuja" i naprawde nie wie czemu. Mam z nimi takze problem gdy nie nosze szkiel tylko okulary.Jak kazdemu kto obiera cebule oczy moga lekko lzawic- u mnie tak bylo do jakiegos czasu. Od ponad pol roku obranie cebuli jest dla mnie niemozliwe. oczy strasznie mnie pieka i swedza i lzawia-az bola. Takze gdy smaze cos na patelni mam bardzo podobne objawy.Zazwyczaj dopiero po dluzszym czasie objawy mijaja... Nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam i zaczynam sie martwic,ze to cos powaznego.Za ok 1.5 roku wychodze za maz i chchialabym zalozyc szkla kontaktowe bez zadnego problemu.

Co to moze byc?Czy to jaks reakcja alergiczn czy nadwrazliwosc? Czy moge sie tego pozbyc isprawic by bylo jak kieds?
Bardzo prosze o porade..

Ps.Od jakiegos czasu takze bardziej pobolewa mnie w skroniach i ogulnie mam wiecej bolow glowy niz kiedykolwiek.