nadwaga

napisał/a: Zinux 2015-05-10 22:50
Witam mam pewiem problem bowiem mam 15 lat i problem z nadwagą mam około 170cm wzrostu i waze 80kilo. Chciałbym zrzucić boczki,uda i brzuch lecz nie wiem jak dotychczas prowadziłem leniwy tryb życia lecz od zeszłego tygodnia zacząłem chodzic ze szkoły do domu i racjonalnie jeść ale nie wiem czy to pomoze chciał bym zrzucić w 2 miesiące do wakaji proszę jak by ktoś mógł dać jakąs dietę/ćwiczenia w domu
napisał/a: mlodamama111 2015-05-26 11:54
80 kilogramów przy wzroście 170 cm nie jest jeszcze jakąś wielką nadwagą, ale bardzo dobrze, że postanowiłeś o siebie zadbać. Najważniejsze jest to, żeby jeść REGULARNIE, mniejsze porcje, a częściej - wówczas organizm nie będzie magazynował zapasów w postaci tłuszczu "na później", gdyby przerwa w "dostawie" energii miała być dłuższa. Jeśli przyzwyczaisz organizm do regularnych posiłków, nic nie będzie Ci się nic odkładać, a będzie spalane od razu. Z samodzielnymi ćwiczeniami ostrożnie, bo czasem można więcej szkody zrobić niż pożytku, jeśli nie wie się, jak ćwiczyć. Polecam jazdę na rowerze, bieganie (ale też do tego przygotuj się teoretycznie, bo bieganie bieganiu nierówne). Jest teraz coraz cieplej, po szkole na pewno masz trochę czasu dla siebie, więc spędź go na świeżym powietrzu. Pij dużo wody w ciągu dnia, aby pozbywać się toksyn z organizmu, bo blokują one wiele procesów - w tym odchudzanie także staje się trudniejsze.