Nadnercza z bliska

napisał/a: bunkierad 2013-03-06 17:39
Witajcie serdecznie,
endokrynolog zleciła mi dwa badania w celu przyjrzenia się moim nadnerczom. Mam zbadać insulinę i glukozę. Czy te badania są wystarczające na wstępie? Pytam, gdyż jestem akurat po wizycie, a przy pierwszych kilku artykułach często wspomina się badania kortyzolu, DHEA...
napisał/a: soaring 2013-03-06 22:22
to zależy co chce w nich wypatrzeć..
jakie masz objawy? czy już na coś chorujesz/ leczysz się? masz jakieś badania już zrobione niedawno? ile masz lat?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-07 06:13
On chce się przyjrzeć nadnerczom i zleca badania hormonu który wytwarza .... trzustka? Dość ciekawe podejście ;)
napisał/a: soaring 2013-03-07 09:30
djfafa napisal(a):On chce się przyjrzeć nadnerczom i zleca badania hormonu który wytwarza .... trzustka? Dość ciekawe podejście ;)

najpierw też się śmiałam, ale może jest w tym coś głębszego ;) obstawiam, że chce wypatrzeć niedoczynność od d.. strony ;)
napisał/a: bunkierad 2013-03-07 09:40
No to ładnie..co do kilku słów o mnie to mam 30 lat, cierpię na hiperprolaktynemie(okazało sie, że nie koniecznie powinnam łykać Dostinex, gdyż moje objawy nie są na tyle wskazaniem a , że póki co nie planuje ciąży to tym bardziej a łykam go już prawie od roku!)..dlatego schodzimy powoli z Dostinexu i nawet tego nie potrafię skomentować.. mam wiele objawów niedoczynności tarczycy, przy dobrym TSH(dlatego mam też przebadać ja dokładniej co niedługo zrobię)..do tego cierpię skórnie i chcę sie z tego wyleczyć najbardziej więc może w tym szuka przyczyny..nadnercza a trzustka..może mieć coś z tym wspólnego? i jednak coś nie tak z tą insuliną i glukozą a nadnerczami?
napisał/a: soaring 2013-03-07 09:43
bardziej szczegółowo opisz swoje objawy, jeśli oczekujesz porady, jakie badania warto by zrobić.
wklej też ze 2 najświeższe wyniki tego "dobrego" tsh.
napisał/a: bunkierad 2013-03-07 09:49
http://commed.pl/hiperprolaktynemia-i-co-jeszcze-vt84784.html

To mój link do ostatniego postu, gdzie także próbowałaś mi pomóc:)
Zmieniłam endo, odrazu powiedziała, że czas przyjrzeć sie lepiej tarczycy, napomknęła coś o nadnerczach no i kazała zbadać to i owo-czyli chociażby tą insulinę i glukozę:/
napisał/a: soaring 2013-03-07 09:57
ach, wybacz, nie zapamiętałam nicka :)
to ja nic więcej do dodania nie mam bez wyników badań.
a na przyszłość lepiej trzymaj się jednego wątku - łatwiej nam doradzić coś sensownego mając pełen obraz przypadku :)
napisał/a: bunkierad 2013-03-07 10:00
Dobrze, następnym razem nie będę komplikować wątków:)

Zatem, niekoniecznie tą insuliną i glukozą zbada mi nadnercza?
napisał/a: soaring 2013-03-07 10:15
te badania są bardzo dobre i ważne, choć z Twojego opisu sensowność ich zrobienia nie jest zbyt duża, że tak to ujmę ;)

zastanawiam się, czy Twoje objawy trądzikowe, etc. nie są skutkiem PCOS, więc żeby to wykluczyć - zrób je. ale pamiętaj, że nie wystarczy jednorazowy pomiar na czczo. diagnostyczne będzie badanie z obciążeniem glukozą i pomiarami po 1 i 2 (opcjonalnie też i 3) godziny od wypicia glukozy.
napisał/a: bunkierad 2013-03-07 16:01
Witajcie ponownie,
mam pytanie odnoście schodzenia z leków. Mam już dość lekarzy, dość fuszerek i nie chcę już łykać żadnych leków. Jako, że okazało się, że łykam Dostinex od prawie roku(a w ogóle nie powinnam), chcę z niego zejść, co także zasugerowała mi wprost ostatnio lekarka. Czy jest jakiś schemat/metoda schodzenia z leków tak by nie wyrządzić organizmowi większych szkód(choć słyszałam, że to prawie niemożliwe). Przepraszam za pytanie, które może wyglądać na nierozważne ale moje emocje niestety rządzą i już nie chcę pakować pieniążków, nerwów ani niczego co moje w całe to moje pseudo leczenie i chcę sobie zrobić od tego wszystkiego pauzę.
napisał/a: soaring 2013-03-07 17:27
dostinexu nie brałam, więc nie wiem. bromergon jak odstawiałam, to po prostu przestałam brać.

a badania jak zrobisz po przerwie od natłoku myśli i porad, to nawet lepiej :)
powodzenia :))