Nadmierne wypadanie włosów

napisał/a: misiek75 2013-04-11 12:44
Witam

Mam problem od jakiegoś miesiąca, zaczęły mi garściami wychodzić włosy szczególnie przy myciu i rozczesywaniu włosów po umyciu /długie włosy i łupież suchy/. W ciągu dnia gdy nie myję głowy wychodzi mi do 30 włosów. Do tej pory nie miałam problemu, włosy miałam gęste i mocne. Teraz widzę prześwity na czubku głowy. Mam niedoczynność tarczycy ale TSH i FT 3, FT 4 mam w normie, czekam jeszcze na wyniki poziomu cynku. W ciągu 20 m-cy schudłam 32kg ale staram się odżywiać dobrze ale w mniejszych ilościach /owoce i warzywa, nabiał, mięso,ryby, kasze, zażywam suplementy i dodatkowo tabletki drożdży piwnych/. Włosy są błyszczące i bardzo szybko rosną około 3cm na miesiąc. Zastanawiałam się czy nie mam łysienia androgennego ale dermatologa mam pod koniec miesiąca.
napisał/a: misiek75 2013-04-24 10:19
Witam

No to jestem już po wizycie u dermatologa, stwierdził że mam prawdopodobnie łojotok skóry głowy. Zapisał mi sterydy do wcierania oraz szampon przeciw grzybiczny na dwa miesiące. Po tym terminie będziemy zagęszczać włosy :)) No to zobaczymy jakie przyniesie to rezultaty.
napisał/a: misiek75 2013-05-29 14:36
Witam ponownie

No to wracamy do początku problemu czyli wypadania włosów.
Zrobiłam badanie mikrobiologiczne skóry głowy i diagnoza: Candida Parapsilosis.
Leki: Flucofast 50mg - 14 tabl., Elocom płyn na rumień.

Włosy jak wypadały garściami tak wypadają dalej, jak długo trwać będzie ten stan bo jeszcze trochę i zostanie mi chyba jeden włos na mojej biednej głowie.
napisał/a: pawelp29 2013-06-07 10:32
Też miałem problemy z wypadaniem włosów, ale może nie był to tak duży problem jak u Ciebie. U mnie pomogła zmiana szamponu (na bardzo drogi) niestety nie pamiętam nazwy - więc poszukaj sobie specjalistycznych szamponów powyżej 40 zł :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-06-27 09:18
do poczytania nie tylko dla autora tematu

[url_special=http://fryzury.wieszjak.polki.pl/pielegnacja-wlosow/318922,Pielegnacja-wlosow-latem.html:34xcu3ui]http://fryzury.wieszjak.polki.pl/pielegnacja-wlosow/318922,Pielegnacja-wlosow-latem.html[/url_special:34xcu3ui]
napisał/a: pawelp29 2013-06-28 11:41
Znalazłem ten szampon o którym pisałem wyżej - poszukajcie sobie KAMIWAZA odżywka do włosów. Polecam również dermokosmetyki które bardzo dobrze działają na wypadające włosy.
napisał/a: misiek75 2013-07-10 14:29
Używam już emulsji podczas mycia włosów ZOXIDERM i polecam. Włosy po 4 miesiącach leczenia nie wypadają w takich ilościach jak na początku (ok. 20 dziennie) teraz na tapecie jest ALPICORT i czekamy dalej. Wizyta za dwa tygodnie u lekarza (teraz to chyba potrzebny jest jakiś preparat na porost włosów aby łysawe placuszki ;)) zarosły).