Nadmierne pocenie się dłoni

napisał/a: dnl9 2009-11-22 00:40
Witam, otóż mój problem tkwi w nadmiernym poceniu się dłoni. Czy da się temu zapobiec? Myślałem o zakupie Etiaxilu, ale nie wiem czy jest sens. Jest on dosyć drogi, a stosowałem już np tanszy antidral, i o ile pod pachami mam sucho to na ręce nie pomaga ani trochę;/ Czy warto w takim razie próbować Etiaxilu, cz jest on lepszy na dłonie? Może ktoś testował jedno i drugie? A może jakieś inne skuteczne środki? Z góry dzięki za odp
napisał/a: gregory_house 2009-11-22 08:52
Może ja spróbuję, może to nadczynność tarczycy? Z tego co wiem tarczyca to gruczoł wydzielania wewnętrznego...
napisał/a: ata28 2009-11-22 08:56
Może lepiej nie próbuj ...
gruczołów jest więcej- to nie sprawdzian z biologii.

Możesz spóbować na tę potliwość łykać tabletki z szałwi , kosztują kilka zł
napisał/a: gregory_house 2009-11-22 08:58
ata28 napisal(a):Może lepiej nie próbuj ...
gruczołów jest więcej- to nie sprawdzian z biologii.

Możesz spóbować na tę potliwość łykać tabletki z szałwi , kosztują kilka zł

Dobrze nie próbuję ;] PS. Na biologi w 1 gim nie ma anatomi człowieka ;]
napisał/a: beta32 2009-11-22 10:04
Witam:)
Na spocone dłonie polecam Pedipur czyli płynny puder do dłoni i stóp, ale nie na każdego działa i wysusza dłonie trzeba nawilżać kremem........
dobrze działa szałwia pijesz ją, robisz okłady, są też tabletki,pomaga na dłonie, stopy , całe ciało.


Antidral w kremie....Etiaxil też jest wmiarę dobry, ale nie działam na wszystkich....
napisał/a: dnl9 2009-11-22 17:24
gregory_house napisal(a):Może ja spróbuję, może to nadczynność tarczycy? Z tego co wiem tarczyca to gruczoł wydzielania wewnętrznego...


Nie byłbym taki obojętny co do tej wypowiedzi, otóż niektóre objawy nadczynności mogę sobie przypisać: lekka nerwowość, łzawienie oczu pod wpływem wiatru i słońca, bardzo szybka przemiana materii, wypróżnianie się nawet kilka razy dziennie, no i to nieprzyjemne pocenie się rąk. Czy to są już jakieś podstawy by stwierdzić nadczynność? Pewnie wkrótce się przebadam, ale tak pytam.

A jeśli chodzi o te ręcę, to polecacie szałwię i pedipur? Można to nabyć w aptece?
I czy jest sens kupować etiaxil skoro antidral działa tylko pod pachami a na dłonie nie? Czy etiaxil jest lepszy?
napisał/a: konradek221 2009-11-27 11:57
tylko po szalwi niewiele sie poprawia a pot smierdzi stechlizna.
Pedipur to wogole szkoda stosowac. Najlepiej specyfiki jak driclor, antidral, etiaxil. Po czasie i one przestana dzialac. Na dluzej pomaga wstrzykiwanie botoxu ale koszt ogromny. Ja mam ten problem ze stopami i nic nie pomaga na dluzsza mete.
napisał/a: dnl9 2009-11-27 22:47
Czyli co nie ma żadnego sposobu żeby temu zapobiec? Mam się po prostu z tym pogodzić? To bardzo krępujące, czasami stwarza mi wiele problemów, nie mogę do końca normalnie funkcjonować, aż nie chce mi się wierzyć że nie ma na to jakiegoś sposobu... jeżeli ktoś zna jeszcze jakieś inne środki lub cokolwiek niech pisze, spróbuję wszystkiego aby choć trochę się z tym uporać.
napisał/a: ane7 2009-11-27 23:27
Dlaczego piszesz,że Antidral działa tylko pod pachami a na dłonie nie? próbowałeś już?
Kup Antidral płyn na skórę,skóra stóp i dłoni. Etiaxil ma podobne działanie co Antidral tylko jest droższy.Trudno powiedzieć co bedzie lepsze na początek kup ten tańszy czyli Antidral.
Szałwie powinieneś kupić w aptece.
napisał/a: beta32 2009-11-28 10:52
Może spróbuj krem do rąk przeciw nadmiernej potliwosći AQuaselin firmy Oceanik cena około 18-20 zł , koleżanka stosowała i sobie chwali.
napisał/a: dnl9 2009-11-28 15:26
ane7 napisal(a):Dlaczego piszesz,że Antidral działa tylko pod pachami a na dłonie nie? próbowałeś już?
Kup Antidral płyn na skórę,skóra stóp i dłoni.


Oczywiście, że próbowałem. Gdybym nie próbował, napewno nie dawałbym swojej opinii. Antidral pod pachami działa świetnie, mam z tym spokój. Natomiast gdy posmaruje dłonie, może i jest troszkę lepiej, ale i tak gdy przychodzi co do czego, dłonie zalewają się potem. Tak w ogóle to należy smarować dłonie w jakiś szczególny sposób?

Szałwii w tabletkach także już próbowałem, brałem przez dwa dni po tabletce 3 razy dziennie, i choć mogę powiedzieć, że efekt jako taki chyba zauważyłem, to jednak tak jak w przypadku antidralu, gdy przychodzi co do czego mam mokre ręce.

I jak na razie nic więcej nie próbowałem. Stąd moje pytanie, czy warto próbować etiaxilu skoro antidral na moje dłonie nie działa?
Czy ten krem AQuaselin może mi pomóc? Czy można go dostać w aptece?
napisał/a: konradek221 2009-11-29 20:25
etiaxil czerwony lotion jest mocniejszy ale tez bardziej skore wysusza. Pocenie rak ma przewaznie podloze nerwowe. Pozbadz sie nerwicy, stresu, pozbedziesz sie pocenia dloni. Polecam nervoheel na nerwice 3x dziennie nie dluzej niz 2 miesiace. Po 1-2 tygodni wyrazna poprawa samopoczucia i zobojetnienie w problematycznych sytuacjach.