Nadmierne owłosienie u nastolatki

napisał/a: mnbvvbnm 2013-05-19 15:14
Witam, mam 17 lat i taki problem: oprócz włosów na rękach, nogach, pod pachami i w miejscu intymnym mam je właściwie wszędzie. Lekki meszek może na 1 mm na policzkach jaśniutki na szczęście, meszek nad ustami taki na 3 mm gdzieś, włoski wokół sutków parę i taki pasek widoczny troszkę od pępka w dół... poza tym mam ogólnie na całym brzuchu takie krótkie jasne, na plecach też króciutkie jaśniutkie dosyć. I mam pytanie czy to coś poważnego, wiem, że wiele dziewczyn i kobiet ma z tym problem, nie mam czegoś takiego, że to wygląda jak u mężczyzny, bez przesady, jednak mam ich więcej niż inne dziewczyny... Czy to jest problem, z ktrym powinnam udać się do endokrynologa czy kogoś takiego? To się jakoś nie rozrasta, zawsze było i jest, więc nie wiem czy to by mi w czymś pomogło? I czy powinnam to usuwać włosy z tych nietypowych miejsc? Dodam, że moja babcia też miała i ma włoski nad ustami, ale jak z nią dzisiaj rozmwiałam, to powiedziała, że na całym ciele nie miała...
napisał/a: soaring 2013-05-20 11:23
każda kobieta ma owłosienie na ciele, ale różni się ono kolorem (w zależności od karnacji), długością, gęstością. jeśli masz cieniutki i jasny meszek, to znaczy że wszystko jest ok, taka Twoja uroda. tam gdzie go nie lubisz, możesz depilować woskiem (np. wąsik, broda, itp).
powodem do diagnostyki endokrynologicznej są włosy grube, taka szczecina jak u mężczyzn, do tego ciemne.
także nie masz czym się martwić.
pozdrawiam :)