Nadmierne owłosienie, brudne kolana i świąd

napisał/a: nikakg 2015-03-28 09:17
Witam, z problemem nadmiernego owłosienia borykam się od bardzo dawna jednak gdy zauważyłam, że włosków na twarzy zaczęło przybywać udałam się do ginekologa i ten przepisał OC-35 który spowolnił wzrost włosków, działam też laserem. Tabletki kazał mi odstawić inny ginekolog gdyż bez zbadania poziomu testosteronu i innych hormonów to bezsensu. Drugi problem to brudne kolana ;/ od roku, sucha skóra i od dwóch dni świąd skóry. Dodam, że od 2008 roku mam problemy z morfologią, troszkę za mało białych i czerwonych krwinek, hemoglobina ok, żelazo też. TSH pół roku temu w normie. Czy to wszystko może być problemem endykronologicznym? Bardzo liczę na sugestię. Do endo. jestem zarejestrowana na za rok ale chyba trzeba będzie udać się prywatnie. Proszę o jakiekolwiek wskazówki i pozdrawiam
napisał/a: soaring 2015-04-01 22:06
zazwyczaj nadmierne owłosienie pojawia się jako objaw hiperandrogenizmu o podłożu jajnikowym, nadnerczowym lub mieszanym. poszukaj ginekologa lub endokrynologa, który zechce kompleksowo temat zdiagnozować, ale łatwo nie będzie, bo mało który ma jakiekolwiek pojęcie w temacie. niestety problem z owłosieniem sam nie minie, więc nie warto czekać rok.
pigułki sensu nie mają, bo niczego nie leczą, a wad mają całą masę.
ponadto jeśli mamy się zastanawiać nad przyczynami, to potrzebne są wyniki badań, a nie ich opis/ interpretacja. wyniki w normach laboratoryjnych nie oznaczają wyników prawidłowych.