Nadmierne gazy, bóle w podbrzuszu

napisał/a: Muerta 2013-12-04 00:30
Witam serdecznie!

Postanowiłam napisać na forum, bo nie umiem radzić sobie już z moim układem pokarmowym. Jak w temacie, chodzi o nadmierne gazy, które skutecznie rujnują mi życie. Dokuczają mi w zasadzie od kilku lat. Nigdy nie zaobserwowałam, czy po jakichś konkretnych produktach są bardziej wzmożone. One po prostu są. Najgorsze jest to, że kiedy dopadają mnie w towarzystwie (nie muszę być wcale wśród stu osób, a siedzę np. po prostu z chłopakiem), to je wstrzymuję, a od tego problem się pogarsza. Wtedy czuję jakby cofały się z powrotem do jelit. Tam się gromadzą i czuję, że napierają na te nieszczęsne jelita a te chcą mi roznieść brzuch na milion kawałków. I nic nie daje wychodzenie do toalety, wypuszczenie ich cichaczem, bo problem za chwilę wraca, a przecież nie będę chodziła do łazienki co 5 min jak idiotka. Dodam, że wydalanie ich jest rzeczą równie upokarzającą, bo równie dobrze mogłabym zaprosić orkiestrę dętą! Tragedia. Problem nasila się raczej wieczorami. Wówczas przy gazach towarzyszą mi najrozmaitsze świsty, kruczenie, a nawet piszczenie w brzuchu. Byłam u gastrologa, miałam robioną gastroskopię, która nic nie wykazała. Miałam również robione usg, które oznajmiło, że mam lekką nadprodukcję kwasu. Dostałam Duspatalin, który nie pomógł mi za grosz. Gastrolog stwierdził, że to IBS i taki mój urok ... Świetny mam zatem urok ....

Kochani! Co to może być? Miał ktoś coś podobnego? Jak żyć?
napisał/a: joannanr1 2013-12-04 10:58
Przy Twoich dolegliwościach powinnaś mieć koniecznie zrobioną kolonoskopię z pobraniem wycinków do badania hist-pat.Takie dolegliwości występują m.in. przy zapaleniu jelita grubego , pozdrawiam.