nadmierna potliwość, zmęczenie

napisał/a: konditorei 2013-05-08 21:19
Witam, piszę z konta Mamy, ale nie ma sensu zakładać osobnego.

mam 22 lata ( waga 49 / 170 cm ) wrodzona wada serca ( po operacji, wada komorowo-płucna, operacja przedsionka i lewej komory - wszystko tutaj gra, jestem pod kontrolą lekarza ) od jakiegoś czasu jestem chronicznie zmęczona, mimo to mam problem ze snem, pojawia się ból w okolicach podbrzusza, miesiączkuje normalnie bezboleśnie, okropnie się pocę, dusi mnie w klatce, mam powiększone węzły chłonne na szyi - lekarz widział i powiedział, że może taka moja uroda - bo krew wyszła okej ( takie guzki po obydwóch stronach ), dziś - pierwszy raz - leciała mi krew z nosa. Badania - mocz i morfologia - miałam w grudniu 2012 - wszystkie wyniki były w normie, ale w dolnym poziomie ( badania były wykonywane bo zemdlałam ), co jakiś czas pojawiają się zmiany skórne, po jakimś czasie same schodzą, ale na łokciach utrzymuje się bardzo sucha skóra - takie jakby już owrzodzenia. mam opuchnięte nogi, szybko się meczę, nie mam specjalnie apetytu, kręci mi się w głowie. I generalnie mam mało sił. Nie wiem, co z tym zrobić, bo stan utrzymuje się dość długo.

Na pewno nie mam :

- cukrzycy - miałam robione badania
- nic z tarczycą - miałam robione badania

Czy ktoś może mi powiedzieć w jaką stronę uderzać ? w sensie jakie badania robić
napisał/a: calawtrawie 2013-05-09 20:52
Warto sprawdzić poziom żelaza. Morfologia może być w dolnej granicy normy, a poziom żelaza niski i stąd to zmęczenie. Osoby z niedoborem żelaza pocą się (moje dziecko tak miało).
napisał/a: konditorei 2013-05-10 14:50
żelazo, miałam sprawdzane, jest w normie.

od kilku dni mierzę ciśnienie i mam strasznie niskie, dziś 88/46 nie wiem, okropnie boli mnie głowa, dusi mnie w klatce. w poniedziałek mam wizytę u lekarza rodzinnego, a do tej pory nie wiem