Nadmierna potliwość

napisał/a: Rafi 2007-02-21 22:48
Witam

Mam problem z nadmiernym poceniem się czasem się to pjawia zaraz po wzięciu prysznica
wytre się i po ubraniu się już czuje dyskomfort jestem spocony "tu i tam"

i mam jeszcze jeden problem ze stopami strosznie się pocą nawet w papuciach nie mówiąc już o butach gdzie się stopy zaparzają i jest nieprzyjemny zapach nawet przez obuwie to czuć

Jak walczyć z ty poceniem ?
czy są jakieś naturalne metody 'poza codziennym moczeniem nóg' ?

proszę o pomoc
napisał/a: Serena1 2007-02-22 11:28
co do pocenia się stóp to są takie specjalne talki przeciw poceniu się im.. no i jak najczęściej powinieneś chodzić bez butów (np po mieszkaniu) a najlepiej na boso. Buty powinieneś mieć co najmniej dwiepary żeby jedna mogła się "wywiać'' Ale ja na twoim miejscu zrobiłabym też badania na tarczycę, podstawową morfologię... Jeżeli wszystko będzie w porządku trzeba zacząć używać odpowiednich kosmetyków. np.podexine krem do stóp ograniczaja namnażanie się bakteri ktore sa przyczyną tego zapachu. jeżeli używasz typowych antyprespirantów i one nie są skuteczne to możesz spróbować etaksel ale można go stosować 2-3 razy w tygodniu (pod pachy) ale może najpierw spróbuj innych bardziej naturalnych antyprespirantów. Kiedy pocenie się powinno wzbudzić niepokój? Wtedy, gdy jest nadmierne lub pot ma wyjątkowo przykry zapach, któremu nie zapobiegają ani regularne prysznice ani żadne z ogólnodostępnych dezodorantów i antyperspirantów. Może to oznaczać, że w organizmie zaistniał jakiś problem, taka potliwość towarzyszy często różnym chorobom (np. gruźlicy, cukrzycy, nadczynności tarczycy, chorobom nerek czy nowotworom złośliwym), konieczna jest więc wizyta u lekarza-jak już mówiłam :) możesz spróbować też pić melisę i szałwię przed snem (ale nie dłużej niż trzy tygodnie) chociaż dobrze byłoby najpierw skonsultować sie z lekarzem, a najbezpiecznej dodawać napar z szałwi do kąpieli. możesz też stosować mydło antybakteryjne do kąpieli np. protex lub spiral (przeciwpotowe w kostce) powodzenia! :)