Nadmierna potliwosc- szałwia

napisał/a: Nowik 2009-07-25 10:27
witam,
chciabłym sie dowiedziec jak bardzo skuteczne w Waszym przypadku bywaja napary z szałwi na nadmierna potliwosc. Czy swoim dzialaniem obejmuja cala powierzchnie ciala oraz czy po dluzszym stosowaniu nie wystepuja skutki uboczne. Interesuje mnie forma pitna naparu (1 szklanka dziennie).

Pozdrawiam,
Jan Nowicki
napisał/a: zuza7625 2009-07-25 11:57
Ja podczas upałów piłam ale 3 szklanki dziennie szałwii i moge powiedziec ze akurat mi ona pomogła a mam problemy z nadmiernym poceniem od lat . Nie jest to pewnie zadna rewelacja ale przebywac wsród ludzi i pocic sie tak strasznie a inni nie to jednak dosc kłopotliwe juz w zeszłym roku piłam i teraz zawsze kiedy sa upały wracam do szałwii -mi pomaga. Pozdrawiam.
napisał/a: Nowik 2009-07-25 12:24
Az 3 szklanki dziennie? Producent zaleca 2, a ja wyczytalem, ze najlepiej 1 przed snem. W jakich porach pijesz?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-25 14:23
Dawkę spróbuj ustalić sam, oczywiście nie przekraczając tych 3 szklanek. Szałwię nie powinno się pić dłużej niż 2 tygonie i potem przynajmniej tyle samo przerwy (wpływa na układ nerwowy) i pamiętaj aby się nie opalać bo dostaniesz plam.
napisał/a: zuza7625 2009-07-25 14:27
No tak a ja własnie dostałam plamy i nie wiedziałam od czego):) Dobrze wiedziec na przyszłosc.
napisał/a: Nowik 2009-07-25 14:39
dobrze rozumiem? 2 tyg picie i 2 tyg przerwy i pozniej cykl moze sie potwarzac? i na czym polegaja te negatywne skutki ukladu nerwowego?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-25 14:46
Szczerze? Nie wiem, tak podają źródła, przyznam sie że nie zagłębiałem się w to.
napisał/a: Nowik 2009-07-25 14:48
Znasz moze jakis inny sposob/srodek na nadmierna potliwosc?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-25 16:03
Przykro mi ale w tym temacie za wiele nie pomogę.
napisał/a: Warewolf 2009-07-27 21:42
Szałwia jest ziołem o działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Nie stosuje się jej jako środka przeciwpotliwego.

Polecam Etiaxil. Można go stosować nawet do wrażliwej skóry.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-27 22:15
Warewolf napisal(a):Szałwia jest ziołem o działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Nie stosuje się jej jako środka przeciwpotliwego.

Polecam Etiaxil. Można go stosować nawet do wrażliwej skóry.



Zarówno źródła medyczne, jak i informacja na opakowaniu jak najabrdziej zaleca stosowanie szałwi przy nadmiernej potliwości.
napisał/a: Warewolf 2009-07-28 10:30
Owszem co do tego, że jest stosowana w preparatach ziołowych na nadmierną potliwość to się zgodzę, ale nie jest silnym lekiem przeciwpotliwym. Działaniem silnie przeciwpotliwym charakteryzują się leki uszkadzające funkcje gruczołów potowych i leki parasympatykolityczne.

Leki sprzedawane bez recepty, takie jak m.in. preparaty szałwii mają słabe działanie. Jeśli zaś chodzi o działanie wspomagające przy nadmniernej potliwości to można zalecić stosowanie szałwii, ale jest to środek o słabym działaniu.

Silniejsze działanie wywiera 2% roztwór taniny, odwary z kory dębowej, 70-90% alkohol etylowy 5-10% roztwór formaliny, oraz chlorek glinu, mrówczan glinu, octan oraz wodorotlenek glinu. Stosuje się je zazwyczaj do pędzlowania lub zmywania.
Oprócz tego stosować można preparat gotowy Etiaxil.

pozdrawiam