Nadmierna potliwość pod pachami

napisał/a: elpolacco 2014-12-26 19:14
Szukam przyczyny mojej nadmiernej potliwości pod pachami. Gdy założę jakąkolwiek koszule jestem w niej cały mokry pod pachami. Dosłownie cieknie ze mnie pot. Bardzo mnie to krępuje. Żadne antyperspiranty nie pomagają. Próbowałem również Perspiblock Deo z rolką i nie pomaga. Ogólnie czuję w sobie strach i takie uczucie jakby wszystko we mnie się trzęsło. Na imprezie nie myślę o tym, jednak dotyka mnie ten sam problem. Bardzo pocą mi się również stopy i ręce. Wiele dziewczyn zwraca mi właśnie uwagę na nadmierną potliwość rąk. Próbowałem pić melisę, ale ona też nie pomaga. Macie jakieś inne pomysły? Do jakiego lekarza udać się z tym problemem?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-29 12:34
Skoro pytasz w tym dziale, podpowiem, że warto zrobić badanie TSH, może to problemy z tarczycą.
napisał/a: elpolacco 2014-12-29 19:14
Jakiś czas temu robiłem to badanie i było wszystko ok, a właśnie z tej samej przyczyny je wykonywałem :/ Ostatnio byłem w szpitalu związku z krwiopluciem, ale nic poważnego nie wykryli. Byłem na gastroskopii i wykryli u mnie refluks żołądkowy. Wspominałem również o problemie nadmiernego pocenia się, ale ten temat olali.
napisał/a: elpolacco 2015-08-09 15:24
Pomimo, że od mojego ostatniego postu minęło ponad 8 miesięcy nadal mam problemy z nadmiernym poceniem się :( Po woli mnie to już wykańcza. Żadne antyperspiranty w sztywnie czy też Perspiblock DEO nie pomagają mi w żaden sposób, a nawet po ich zastosowaniu nasila się jeszcze pocenie. Jedynie dezodoranty na chwilkę łagodzą pocenie po ich zastosowaniu, jednak po ok 5min. wszystko wraca z powrotem do początkowej fazy. Niebawem mam iść z koleżanką na wesele i bardzo bym nie chciał pokazać się z mokrą koszulą pod pachami i przykrym zapachem. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki gdzie się udać i co sprawdzić.