Nadmierna potliwość, owłosienie

napisał/a: salieri123 2013-02-08 23:54
Witam.
Jestem mężczyzną, mam 17 (prawie 18) lat, 171 cm, ważę 62 kg :D to chyba tyle z danych.

Od kilku lat (ok. 6 ) straszne dużo się pocę. Nad potliwość obejmuje całe ciało, tzn. nie ma takiego miejsca, w którym się nie pocę :/. Po mecz w siatkówkę pot leje się ze mnie strumieniami (wystarczy, że napije się wody po wysiłku, a ilość potu zwiększa się). Wystarczy przebiegnięcie 300m, a ja już mam mokre ślady pod pachami i pot na czole. Lekki stres, a ze mnie już kapie. Do tego dochodzi gęste owłosienie całego ciała ( nawet brzuch, dół dół pleców, klatka piersiowa, wierzchnia strona stóp, tyłek, zarost na twarzy).

Czytałem, że może to być nadczynność tarczycy. Ale co z owłosieniem? Takie geny? Jakie badania miałbym wykonać żeby się dowiedzieć co mi dolega? Czy zwykły "wiejski" lekarz da mi skierowanie na takie badania czy machnie ręką i powie, że wymyślam pierdoły?



ps. Trądzik ma coś z tym wspólnego? Nie ma go za dużo, ale JEST.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-09 07:49
Przeczytaj ten artykuł:

[url_special=http://tarczyca.wieszjak.polki.pl/nadczynnosc/244630,Jak-rozpoznac-nadczynnosc-tarczycy.html:8pads90p]http://tarczyca.wieszjak.polki.pl/nadczynnosc/244630,Jak-rozpoznac-nadczynnosc-tarczycy.html[/url_special:8pads90p]

i napisz czy masz inne objawy pasujące do nadczynności tarczycy.
napisał/a: salieri123 2013-02-09 09:22
Nerwowość - źle działa na mnie stres (kłopoty ze snem, drżenie rąk przy stresujących sytuacjach, pocenie się)
Chudnięcie - raczej nie mam stałą wagę (60-65 kilo), dużo jem (słodycze i napoje gazowane też), ale też ruszam się (siatkówka, codziennie ok. 5km - spaceru do szkoły i z powrotem)
Ból w klatce piersiowej występuje po prawej stronie , po dużym wysiłku (nie zawsze) - kolka międzyżebrowa?
Duszności, kołatanie serca, biegunka - nie mam

Miałem dużo skurczy mięśni, więc piłem magnez (tabletki musujące).
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-09 10:12
Więc zacznij od badania TSH.
Natomiast owłosienie to raczej genetyka i testosteron i nic z tym nie zrobisz.