Nadmierna potliwość i napady gorąca.

napisał/a: magda243 2009-03-06 11:44
Witam,
Mój problem istniał wcześniej a nasilił się w ciągu ostatnich 2 mies. A mianowicie mam sile napady gorąca, nie mogę zasnąć budzę się wcześnie, te napady gorąca budzą mnie w nocy.Do tego dochodzi pocenie się straszne , całego ciała .Niekiedy myślę,że płonę.Nigdy nie miałam skłonności do aż takiego pocenia się,szczerze mówiąc pociłam się tylko "pod pachami" w lecie.Myślę, iż może to być objaw związany z zaburzeniami hormonalnymi, zawsze miałam nieregularne miesiączki, i takie napady gorąca zdarzały mi się przed okresem. Teraz mam miesiączkę i mam tak cały czas. Ostatnio przez 6 mies.lekarz ginekolog przepisał mi PRIMOLUT-NOR na uregulowanie cyklu miesiączkowego. Pomogło na 3 mies teraz znowu się spóźnia. Proszę o radę co powinnam robić?Czy moje dolegliwości są związane z "kobiecymi sprawami" czy też powinnam udać się na jakieś badania? Dziękuje .
napisał/a: anka1956 2009-03-06 12:12
Takie objawy to oznaka zbliżającej się menopauzy ale nie napisałaś ile masz lat. Jeżeli jesteś młoda, to faktycznie powinnaś zrobić badania hormonów, bo to najprawdopodobniej zaburzenia, które należy leczyć. Jeżeli wyniki będą dobre, to wtedy lekarz pierwszego kontaktu powinien cię skierować na badania, które wykryją powód twoich dolegliwości.