Nadmierna potliwość ( brak diagnozy lekarzy) wielki problem

napisał/a: DBR 2014-04-19 18:27
Witam! Otóż od kilku lat intensywnie się pocę, naprawdę intensywnie na całym ciele. Pewnego dnia umówiłem się na wizytę z lekarzem rodzinnym, jego diagnoza a raczej jej brak wzkazywała na to że nie wie on co może być tego przyczyną. Nalegałem więc zostałem skierowany do chirurga w celu wykonania sympatektomi, on z kolegi powiedział że to może być gruźlica i skierował mnie do dermatologa, Pani ta w najproststrzy sposób mnie się pozbyła mówiąc że to jest genetyczne... Miałem robione podstawowe badania, tarczyca itp i wynika z nich że jestem zdrowy. Moje pytanie brzmi jak pozbyć się tego niechcianego dyskomfortu ponieważ niszczy to nie tylko moją reputację ( smierdzę) ale również moją psychikę. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co mam zrobić, proszę o jakieś porady jak z tym walczyć ( do jakiego lekarza, co mu powiedzieć itp) nie pomagają kulki chamujące wydzielanie potu, większe koszulki itp. Dodam że mam w tym roku 18 lat, prawidłowa waga ciała Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
napisał/a: Djagnozuje_24 2014-04-25 20:45
Nadmierna potliwość może być spowodowana otyłością u pacjęnta lub objawem choroby, np. Nadczynność tarczycy jeżeli nie badał się pan w tym kierunku to polecam. Pozdrawiam
napisał/a: DBR 2014-04-26 11:28
Jak napisałem wyżej, moja waga ciała jest w normie przy około 185 cm mam 75 kg wagi, nadczynność tarczycy odpada, były badania TSH 1,370
napisał/a: Djagnozuje_24 2014-04-26 18:19
Jeżeli te opcje odpadają, to może jest to naturalny objaw, jeżeli chciał by pan usunąć ten objaw można skorzystać z zabiegu zamykanie gruczołów potowych. Pozdrawiam
napisał/a: DBR 2014-04-26 21:39
botox odpada ponieważ jego głównie stosuje się pod pachy a ja pocie się wszędzie
napisał/a: Djagnozuje_24 2014-04-26 22:37
Zabieg usówania gruczołów potyowych jest usuwany kilkoma sposobami np. Laserowo nie potrzeba w tym zabiegu botoxu
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-26 23:10
Djagnozuje_24 napisal(a):Zabieg usówania gruczołów potyowych jest usuwany kilkoma sposobami np. Laserowo nie potrzeba w tym zabiegu botoxu

Piszemy posty zachowując ortografię i interpunkcję. Proszę.
napisał/a: soaring 2014-04-27 12:50
jak się odżywiasz? możesz napisać typowy dzienny jadłospis?
nie zauważasz zwiększonej potliwości w konkretnych w sytuacjach?
przepiszesz wyniki badań z ostatniego roku?
napisał/a: DBR 2014-04-27 21:16
jeżeli chodzi o dietę to odżywiam się prawidłowo, produkty skrobiowe to głównie pełnoziarnisty makaron, płatki owsiane oraz ziemniaki, białko to sery twarogowe, drób oraz ryby a tłuszcze to głównie oliwa z oliwek, orzechy, ryby itp

Nie jem słodyczy, kwasów tłuszczowych trans, nie pije, nie pale



Nadpotliwosc gwałtownie wzrasta w sytuacjach stresujących np w szkole


Badan z ubiegłego roku nie posiadam
napisał/a: soaring 2014-04-27 21:33
poobserwuj czy nie pocisz się bardziej jak na śniadanie zjesz płatki z owocami i jogurtem (czy jak je jesz), niż gdy jajecznicę z chlebem i warzywami (itp.)?
chodzi mi o to, czy po 2 lub więcej godzinach od takiego węglowodanowego śniadania nie odczuwasz objawów typowych dla hipoglikemii, czyli pocenia, osłabienia, zdenerwowania, trzęsienia rąk, itp.

skoro piszesz, że sytuacje stresowe nasilają pocenie, to też nad technikami relaksacyjnymi bym myślała, może jakimś treningiem interpersonalnym, czy terapią behawioralno-poznawczą, żebyś łatwiej znosił sytuacje szkolne.
napisał/a: DBR 2014-04-28 08:52
nie mam objawów hipoglikemii choć mam czasami skłonności do hiperfagii ale być może wynika to z tego że jeszcze się rozwijam.

sympatektomia w moim wieku wchodzi w grę?
napisał/a: soaring 2014-04-28 17:34
rozbawiłeś mnie do łez. skłonność do hiperfagii :D
moim zdaniem rzucanie się na jedzenie jest objawem hipoglikemii właśnie. tydzień na diecie niskowęglowodanowej, z sensownymi posiłkami co 3h pozwoli Ci sprawdzić czy mój trop ma sens.
pisałeś wcześniej, że miałeś badane tsh. a przeciwciała? warto wykluczyć wczesny etap hashimoto. wiele osób z hashi narzeka na potliwość.

co do zabiegów typu sympatektomia to się nie znam, więc wyjątkowo się nie wypowiem ;)