Nadmierna (mocno!) potliwość

napisał/a: nunzi 2014-10-10 20:19
Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Nie mogę znaleźć powodu moich dolegliwości. Od kilku miesięcy nie wiem co dzieje się z moim ciałem,a mianowicie zaczęłam się strasznie pocić. Wypróbowałam już wszystkie możliwe antyperspiranty, blockery itd. Byłam u lekarza zrobiłam badania i wszystko wyszło mi ok. Niestety jest to strasznie męczące, upokarzające jak ludzie patrzą na mnie jakbym nie dbała o siebie,robiąc przykre miny a ja mam ochotę zapaść sie pod ziemię. Mam 36 lat,nie mam dzieci,jestem weganką, wykluczyłam kawę bo wyczytałam że ona może powodować nadmierną potliwość (nie palę i alkoholu nie piję). Po stosowaniu np. etiaxil itp. zaczął się problem ze stopami, jak używam talku do stóp, czuję pocenie się na plecach, pachach.....juz opadam z sił i nie wiem co mam robić dalej.. bardzo proszę o pomoc...może jakąś wskazówkę odnośnie badań hormonów które mogą być odpowiedzialne za to.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
napisał/a: Leerkoo 2014-10-10 23:00
Też się bardzo poce. Mokre plecy, dłonie, pachy, głowa. Zaczęłam się tak pocić jak zaczęłam suplementowac dietę białkiem, Myślałam, że to wina białka. Odstawiłam białko, ale zaczęły się wakacje i związane z tym upały. Więc myślałam, że to jest kwestia pogodowa. Ale lato minęły, a ja nadal wylewam z siebie nadmiar wody.
W moim przypadku to kwestia rozregulowanej tarczycy - wpadlam w nadczynność farmakologiczna i nie mimo obniżenia dawki euthyroxu objawy nie ustąpiły.