nadmiar insuliny w organizmie

napisał/a: lena22 2007-07-10 22:29
Witam.Ostatnio mialam robione badania na glukoze i po 2 godz.mialam taki sam poziom cukru we krwi jak przed jej wypiciem..P.endokrynolog powiedziala mi ze trzustka wytwarza za duzo insuliny i przepisala metformax500.teraz juz wiem od czego te napady jedzenia duzo sie pisze o cukrzycy i niedostatecznym wytwarzaniu insuliny ale znalezc cos o nadmiaze to juz ciezko a chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na ten temat.
napisał/a: KATERINA 2007-07-10 23:03
no to nie wiem jak Pani szuka z całym szacunkiem ale po wpisaniu w google frazy chociazby nadmiar insuliny sa tysiace art.A warto by było w Pani przypadku zwłaszcza jak występuje otyłość brzuszna,tradzik,nadmierne owłosienie etc spr [zrobic ]badania w kierunku PCO--policystyczne jajniki
oraz skontrolować czynność tarczycy TSH ,ft 4 i usg tarczycy,i koniecznie skonsultować się z żywieniowcem aby zlikwidować otyłośc jesli takowa wystepuje bo to też dobrze wpłynie na zdrowie etc
Trzeba iśc do endo --ginekologa.
napisał/a: marcelus 2008-11-01 15:06
a co jesli nie wystepuje otylosc i dotyczy to chudej osoby? i tarczyca w normie? badanie insuliny proponuje zrobic. tak robia ende
napisał/a: taran20 2008-11-10 19:48
potwierdzam. Powinna jeszcze zrobic krzywą insulinową. Ja taką miałam robioną i dopiero po niej były wyniki. także w kierunku pco i niedoczynności tarczycy.