Nadkwasowa, zbyt częste oddawanie stolca.

napisał/a: peper50 2011-04-22 21:15
Witam.

Mam 23 lata, 183cm wzrostu i ważę 88 kg.
Problem z żołądkiem mam od wielu lat. Na początku myślałem, że to alergia bo tak pokazały testy. Po bezskutecznym leczeniu lekami i bardzo szeroką dietą problem z żołądkiem nie minął ale zniknęła rzekoma alergia.

Problem polega na tym, że zbyt często oddaję stolec. Jest on przeważnie wodnisty. Im bardziej się denerwuję tym częściej chodzę do toalety. Mam zgagę. Po posiłku często mi się odbija lub mam czkawkę z wracającą treścią żołądkową.

Jest to strasznie męczące. Zawsze gdy mam gdzieś iść czy jechać to boję się, że nie będzie toalety a gdy muszę się załatwić to po prostu muszę, nie jestem w stanie wytrzymać. Często jest tak, że gdy usiądę, oddam stolec w bardzo niewielkiej ilości to wszystko mija...

Najgorzej jest po LODACH, NALEŚNIKACH, PĄCZKACH, ciastach, przyprawach ostrych. konserwantach, smażonym mięsie itp rzeczach...

I po zjedzeniu mam tak, że po upływie 3-4 minut biegnę do łazienki. Czasami stolec jest bardzo obfity ale zawsze jest wodnisty...
Ostatnio wypróbowałem Controloc Control 20 mg bo wszystko wskazywało na zespół jelita drażliwego i jak ręką odjął. Wszystkie objawy minęły... Stolec już nie był wodnisty a normalny, taki jaki powinien być. Załatwiałem się też raz/dwa razy na dzień.

Jednak gdy odstawię lek to już w 3 dniu wszystko wraca do tego co było wcześniej a na dodatek mam zgagę praktycznie po wszystkim :(... Jestem skazany na ten lek?
Dodatkowo biorę Linex i piję len na osłonę żołądka. Miałem badania robione na krew utajoną, helicobakter itp. Miałem też kiedyś robioną gastroskopię która prócz nadżerki nic więcej nie wykazała. Krwi w stolcu nigdy nie miałem, bóli brzucha też nie a jeśli już to rzadko gdy już naprawdę długo musiałem wytrzymać zanim się załatwiłem.

Proszę o jakąś radę co to może być, gdzie się udać... Moje życie jest strasznie ciężkie... nie mogę nigdzie pójść bo się boję, że po prostu nie zdążę do łazienki... Controloc biorę już ponad miesiąc... na ulotce napisane, że stosować do 3 tygodni bodajże... mam brać dalej?

Pozdrawiam, Bartek
napisał/a: shift 2011-04-22 21:24
a pasożyty sprawdzałeś?
linex jak długo bierzesz?
co znaczy szeroka dieta? czego nie jadłeś?
napisał/a: peper50 2011-04-23 12:32
Tak pasożyty były sprawdzane kilka razy nawet. Z wymazu z nosa i gardła wyszedł gronkowiec złocisty ale Pani alergolog powiedziała, że to ma co drugi człowiek, że tego się nie leczy bo nawet się nie da. Brałem jakiś czas miód manuka, jakby trochę lepiej ale brałem w tym czasie też linex i controloc control...

Linex biorę już koło 2-3 miesięcy. Ale niezbyt regularnie.

Szeroka dieta tzn. to na co byłem uczulony. Bo najpierw w panelu wyszło, że jestem uczulony na soje a na mleko nie, a później wyszło, że jestem uczulony na mleko a na soje nie i taka zmiana wyszła w większości produktów np na orzechy miałem alergię a później wyszło, że na orzechy nie mam a mam na coś innego... więc dałem sobie spokój z alergią bo żadne leki i dieta nie powodowały, że czułem się dużo lepiej.

Nie jadłem smażonego mięsa, pieczonego, po warzywach też mnie czyściło albo miałem zgagę, owoców wogóle nie jadłem, ostrych przypraw, ketchupów, wszystkiego na konserwantach, słodyczy itp...

Jadłem głównie ciemny chleb, mięso z kurczaka, bez sosów, ryż, makaron bezglutenowy... bardzo dużo tego czego nie jadłem i co jadłem...
napisał/a: shift 2011-04-23 14:12
zmień może probiotyk np. na probiotic defence albo na początek na lacidofil. Tylko musisz brać regularnie w zaleconych dawkach (lacidofil 3x2 dziennie, probiotic defence 3x1 dziennie). Do tego dobra byłaby glutamina.

Takie alergie mogą wywoływać czasem różne bakterie. Badałeś się na salmonellę, Yersinia czy co tam jeszcze rozstroje przewodu pokarmowego wywołuje... ?

Jest też opcja że zakwasiłeś organizm (nie jesz warzyw i owoców...). Jak u ciebie z ruchem? (najważniejszym organem który odkwasza organizm są płuca... ). Spróbuj trochę biegać.
napisał/a: peper50 2011-04-23 14:33
Na salmonelle byłem badany kiedyś, na yersinie być może też ale nie pamiętam. Dodam, że teraz od ponad pół roku jem warzywa i owoce i nie ma zmian na gorsze ani lepsze, jest bez zmian. Sam problem z żołądkiem mam od 3-4 lat...

Jeśli o ruch to tygodniowo spędzam 6 godzin na basenie bo mam uszkodzony kręgosłup w części lędźwiowej... Ale jeśli chodzi o ruch w ciągu dnia to mam go bardzo mało. Zajęcia mam 2-3 dni w tygodniu od 8 rano do 19-20 z wykładami i wtedy zazwyczaj jem 1 posiłek dziennie bo nie mam kiedy. Czasami zjem śniadanie małe ale zazwyczaj pierwszy posiłek jem o po powrocie z uczelni. Na uczelni przeważnie pozycja siedząca wiec ruchu mało mam...

Ja myślałem, że to zespół jelita drażliwego... w przypadku silnego stresu wszystkie objawy się nasilają bardzo. Najgorsze są dwa objawy: bardzo silna zgaga 3 dni po odstawieniu controloc'u i częste załatwianie, bez tego leku to praktycznie po każdym posiłku i to nie 10-20 min po posiłku tylko od razu...Przecież to jest niemożliwe, żeby pokarm był tak szybko trawiony... I nie mam tak po każdym produkcie tylko po wybranych produktach... np po surowej papryce czerwonej od razu biegnę do łazienki, to samo po ogórkach(kiszone, surowe, bez znaczenia), po różnych sosach, pomidorach, jakieś wyroby cukiernicze typu faworki, pączki, bita śmietana... po lodach to od razu po zjedzeniu biegnę do łazienki.
napisał/a: shift 2011-04-23 14:40
a na Celiakie cię badali?
napisał/a: peper50 2011-04-23 15:08
Chyba nie... Chociaż jak byłem mały to musiałem pić mleko bezglutenowe... Żeby potwierdzić nadwrażliwość na gluten trzeba będzie chyba wykonać badanie endoskopowe...
napisał/a: peper50 2011-04-23 16:24
Poza tym miałbym problemy po wypiciu jogurtów, mleka a tak nie jest. Czuje się normalnie.
napisał/a: shift 2011-04-23 17:13
mleko ma gluten?
można badać z krwi, endoskopowo... a ostateczny test to półroczna dieta bezglutenowa...
napisał/a: peper50 2011-04-23 19:20
No mleko w proszku w opisie ma "mleko bezglutenowe"... więc myślałem, że zwykłe mleko ma gluten... poza tym z jakiegoś powodu jako niemowlak lekarz stwierdził, że nie mogę pić mleka zwykłego tylko właśnie w proszku. Może spróbuję tej diety...

A co do gronkowca to można go tak zostawić? Z tego co kiedyś czytałem to gronkowiec złocisty jest groźny. Nie mówię o stadium uśpionym bo faktycznie większość ludzi ma gronkowca. Ale jeżeli jest aktywny to może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych a nawet śmierci... pomijając, że odchody gronkowca są toksyczne i mogą powodować właśnie problemy z żołądkiem czy zatrucie pokarmowe.
napisał/a: shift 2011-04-23 19:40
wydaje mi się że normalne mleko nie ma glutenu a przetwory mleczne mogą go mieć jak się go doda... ale musisz poczytać sobie o tym dokładnie. Tylko że właśnie wyniki takiej diety nie będą od razu jeśli to to.

Co do gronkowca to zależy jeszcze jaki typ. Nie sądzę aby on był przyczyną twoich dolegliwości. Poczytaj w dziale laryngolog jest bardzo dużo tematów o gronkowcu złocistym.