Nadgarstek

napisał/a: Rafalx160 2012-05-28 17:49
Witam,
Dzisiaj pechowo upadłem na dłoń. Odczuwam ból przy ruszaniu dłonią, jednak bez problemów mogę zginać rękę do końca.
Ból objawia się mniej więcej w tym miejscu i troszkę wyżej: (przypadkowo znalezione zdjęcie w internecie)
http://www.riseisha.com/blog/trainer/files/TFCC.JPG

Co to może być? Posmarowałem nadgarstek Altacetem i włożyłem rękę w stabilizator.
Dodaje, że nie mam problemu z poruszaniem ją, ale odczuwam ból.
Czy to zwykle obicie czy może coś poważniejszego jak uszkodzenie TFCC?
Ręka również nie jest spuchnięta, ani zaczerwieniona, jednak ból powoduje dyskomfort.
Pozdrawiam.
napisał/a: Rafalx160 2012-05-28 18:47
teraz zauważyłem, że ta "kostka" przy nadgarstku jest delikatnie spuchnięta.
napisał/a: jezebel1 2012-05-28 19:29
jak upadł Pan na dłoń? na wyprostowaną rękę zgiętą w nadgarstku? na dłoń?
czy od razu po upadku był ból? ostry, czy powoli narastał? czy przy poruszaniu boli, czy cały czas jest dyskomfort?
jeżeli ból i obrzęk nie ustąpi w ciągu kilki godzin powinno się pojechać na prześwietlenie nadgarstka, ponieważ tylko ono potwierdzi czy jest to stłuczenie, czy może doszło do złamania
napisał/a: Rafalx160 2012-05-28 19:51
- na rękę zgięta w nadgarstku czyli na dłoń
- po upadku pojawił się delikatny ból, który się nasilił, ale wciąż nie jest on zbyt ogromny. Jest do przeżycia ;)
- nadgarstek boli przy poruszaniu. Gdy ręka leży nie ruchomo lub w prostej pozycji nie odczuwam żadnego bólu.
- czy możliwe jest, że mimo możliwości bezproblemowego poruszania dłonią może być coś złamane?

Pozdrawiam.
napisał/a: jezebel1 2012-05-28 23:40
mozliwe jest że można poruszac dłonią przy złamaniu, ale mimo to powinna być zdeformowana, a do tego powinna boleć cały czas
raczej nie ma złamania, a tylko zbicie/stłuczenie
mimo to rentgen trwa kilka minut, czekanie w kolejce w szpitalu troszkę dłużej, ale dla świętego spokoju powinien się Pan wybrać
poza tym nawet na stłuczony nadgarstek konieczny może okazać się właściwie założony opatrunek (odpowiednio ustawiona ręka, żeby ścięgna były rozluźnione i napięte symetrycznie etc) a tego nie poinstruuję Pana przez internet