Nadgarstek

napisał/a: domi11222 2012-01-15 15:58
Witam mam problem
W piątek 13.01.2012 doznałam urazu .
Szłam do szkoły i przewróciłam się na nadgarstek . Od tej chwili skarżyłam się na ból .
Moja pierwsza lekcja to WF . na którym też doznałam urazu w ten sam nadgarstek . koleżanka uderzyła mnie piłką do piłki ręcznej.
od tej chwili nadgarstek jest spuchnięty , w niektórych miejscach siny i bardzo boli przy próbie ruchu . i na dodatek gdy próbuję ruszać tak jakby chrupie i strzela w nim
dziś poszłam do babci która zna się na takich dolegliwościach i powiedziałam ci że prawdopodobnie mam pękniętą kość.

moje pytanie :
Czy warto wybrać się do lekarza , na rtg ?? i czy w przypadku pęknięcia kości jest zakładany gips ?? .

proszę o szybką odpowiedź !!
napisał/a: Robul 2012-01-16 18:38
Witam!

Z Nadgarstkiem jak z każdym stawem nie ma żartów. To czy kość jest pęknięta nie da się ocenić wzrokowo bo ktoś się zna. Należy udać się do lekarza i wykonać zdjęcie RTG będące niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia. Usztywnienie w takim przypadku jest bardzo prawdopodobne. Osobiście dziwie Ci się że zwlekasz z tym już 3 dzień..

Pozdrawiam.
napisał/a: domi11222 2012-01-17 10:12
Robul napisal(a):Witam!

Z Nadgarstkiem jak z każdym stawem nie ma żartów. To czy kość jest pęknięta nie da się ocenić wzrokowo bo ktoś się zna. Należy udać się do lekarza i wykonać zdjęcie RTG będące niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia. Usztywnienie w takim przypadku jest bardzo prawdopodobne. Osobiście dziwie Ci się że zwlekasz z tym już 3 dzień..

Pozdrawiam.


wczoraj byłam u lekarza . zrobiłam RTG i szczerze mówiąc jest zaszokowana tym co usłyszałam .

nie dość że lekarz podszedł do mnie z lekceważeniem to uznał że jest to tylko skręcenie.
a miałam wrażenie jakby się czymś zaniepokoił bo badał mi rękę i coś wyczuwał .
a po chwili odesłał mnie do domu :/
nawet nie kazał używać maści przeciwbólowych a ból jest niezmiernie duży .
jak myślisz powinnam udać się do innego lekarza.?