nadgarstek

napisał/a: damian11 2007-08-01 00:37
Witam, jakiś czas temu tj, coś koło kwiecień/maj w pracy uderzyłem się w dłoń zabolało lecz chwile później bolało mniej więc pomyślałem że to stłuczenie w czerwcu (05.06.2007) będąc na urlopie poszedłem do ortopedy ponieważ bolał mnie ten nadgarstek (ból przy zginaniu nadgarstka w dół i górę o 90 stopni i dziwne uczucie przeskakiwania kości przy ruchu kciuka, czasem kciuk sam przeskakiwał przy obracaniu ręki) lekarz zdiagnozował pęknięcie kości łódeczkawatej. Po ośmiu tygodniach został zdjęty gips (rękawiczka balowa) tj, 26 lipiec obecnie wracają mi wszystkie opisane wcześniej objawy wraz z tym że nie mogę wygiąć dłoni na zewnątrz (nie potrafię zrobić pompki). Po zgięciu dłoni do dołu czuje ból na końcu kości promieniowej u nasady tej kości (okolica tabakierki anatomicznej) również w tym miejscu czuje przeskakiwanie (kości lub ścięgna) przy odwracaniu przedramienia.13sierpnia mam kolejną kontrolę u ortopedy. Pytanie moje brzmi czy może lekarz błędnie zdiagnozował uraz czy też może to są zwykłe objawy pourazowe po złamaniu kości łódeczkowatej?czy też może udać się wcześniej do ortopedy?
Ps. pozdrawiam i liczę na wyczerpującą odpowiedź w temacie
napisał/a: maria_190 2007-08-01 12:55
ja na Twoim miejscu udała bym się do ortopedy wcześniej. zrób sobie zdjęcie dodatkowo, lekarz to człowiek i pomylić się może ale odpukać w nie malowane. co do tych bólów to wydaję mi się iż boleć Cię może ponieważ 8 tygodni miałeś usztywnioną...
napisał/a: damian11 2007-08-01 14:01
zapomniałem dodać że w miejscu kości łódeczkowatej czuje pieczenie
napisał/a: maria_190 2007-08-01 14:14
jest opuchnięte?
napisał/a: damian11 2007-08-01 14:30
tak jak i na samym początku tylko delikatnie opuchnięte
napisał/a: maria_190 2007-08-01 14:33
no to może być zapalnie stawu.
napisał/a: Ania_204 2007-08-01 15:04
Witaj. Przepraszam,że sie wtrące, ale dobrze by było gdybyś udał sie do chirurga ręki. Niestety nie wiem jak to wygląda w Katowicach. Czy boli po stronie grzbietowej czy od strony dłoniowej? Proponuję robić zimne okłady na bolące miejsce,gdyż to zapobiegnie dalszemu rozwojowi zapalenia. Narazie może boleć,bo tak jak pisze pani Maria,była dość długo unieruchomiona. Glowa do góry. Pozdrawiam.
napisał/a: damian11 2007-08-01 15:14
z tym że ból występuje tylko w momencie gdy coś mi (fizycznie) przeskoczy w okolicy tabakiery anatomicznej, tym czymś jest coś od kciuka nie wiem czy to kość czy ścięgno. A cały czas odczuwam pieczenie w okolicy kości łódeczkowatej
napisał/a: Ania_204 2007-08-01 15:27
Przy kości łodeczkowatej jest to zapalenie i dlatego odczuwa pan pieczenie. Zimne okłady prosze stosować. Reszte napiszę na PW.
napisał/a: damian11 2007-08-01 15:39
...a przeskakiwanie? aż mi czasem się zimno z bólu robi no i nawet widać jak tym kciukiem szarpie przy obracaniu dłonią

[ Dodano: 2007-08-01, 17:52 ]
za radą pań umówiłem się na jutro do ortopedy, jutro nakreślę co on stwierdził
pozdrawiam i dziękuję za porady

[ Dodano: 2007-08-02, 17:36 ]
no i byłem u ortopedy który powiedział cytuje: nie kręcić dłonią to nie będzie nic przeskakiwało i że to normalne po złamaniu kości łódeczkowatej, ćwiczyć tylko ruchy chwytne. i kazał smarować "ketopromem"