nadgarstek

napisał/a: martinnrw 2007-03-06 16:37
witam 9 stycznia miałem wypadek w drodze do domu z pracy (dokładnie na parkingu zakładowym) a mianowicie upadłem na prawy nadgarstek (jestem prawo ręczny)
zaraz po zdarzeniu udałem się do przychodni lekarskiej gdzie wykonano 2 przświetlenia rtg
na którym lekarz nic nie stwierdził i przpisał maści na obrzęk i leki przeciwbólowe.
Po dziewieciu dniach zrobiono dodatkowe rtg które były w opisie 6 lutego OPIS BRZMI TAK
W ZAKRESIE KOŚCI PRAWEGO NADGARSTKA I CĘŚCI BLIŻSZEJ KCIUKA LEWEGO NIE WYKAZANO SECHN ZŁAMANIA.
Mówiłem lekarzowi że bardzo boli mnie nadgarstek jak coś próbuje podnieśc odczuwam straszne pieczenie wenątrz i w nocy palce mi drętwieją.Skierował mnie do neurologa gdzie wykluczono zespół cieśni nadgarstka.Następnie wykonałem usg nadgarstka i wyszło że jest
ROZERWANY TROCZEK W NADGARSTU BARDZO MOCNO
Następnie udałem się do lekarza prywatnie bo już minęło 1.5 miesiąca ręka boli a ja dalej na zwolnieniu a tu poprawy nie ma .Prywatny ortopeda zlecił wykonanie dodatkowego prześwietlenia skośnego nadgarstka .Udałem się do przychdni wykonałem przeswietlenie
i udałem sie na ostanią wizytę w do lekarza z przychodni.Lekarz zobaczył zdęcie i kazał je szybko opisać
Na nastepny dzien udałem sie z opisem do przychodni OPIS BRZMI TAK
DYSTALNA CZĘŚĆ KOŚCI ŁÓDECZKOWATEJ NA WYKONANYM ZDJĘCIU Z DNIA 10.01 WYKAZUJE ZAGĘSZCZENIE UTKANIA KOSTNEGO (pierwsze zdjęcie po wypadku)

NA ZDJĘCIACH Z DNIA 19.01 WIDOCZNE PRZEBUDOWA UTKANIA KOSTNEGO W DYSTALNEJ CZĘSCI KOŚCI ŁÓDECZKOWATEJ W POSTACI ZAGĘSZCZENIA I ROZRZEDZENIA UTKANIA KOSTNEGO.(drugie zdjęcie po urazie)

W KOLEJNYM KONTROLNYM BADANIU PO 7 TYGODNIACH NA ZDJĘCIU W PROJEKCJI SKOŚNEJ W ODWIEDZENIU WIDOCZNA SZCZELINA PRZEŁOMU O GŁADKICH BRZEGACH
Z NIEWIELKIM ZAGĘSZCZENIEM UTKANIA KOSTNEGO W BIEGUNIE BLIŻSZYM KOŚCI ŁÓDECZKOWATEJ.WNIOSKOWANY OBRAZ ODPOWIADA STAWOWI RZEKOMEMU KOŚCI ŁÓDECZKOWATEJ URAZU Z 10.01

Lekarz po przeczytaniu opisu i zobaczeniu zdjęcia wsadził mi ręke w gips na 4 tygodnie bo może się zrośnie .

PROSZĘ O POMOC CZY DOBRA DECYZJA Z TYM GIPSEM CO OZNACZA TEN OPIS BO OD LEKARZA NIC SIĘ NIE DOWIEDZIAŁEM I CZY MOGĘ STARAĆ SIE O ODSZKODOWANIE I ILE??

JESTEM JUŻ NA L-4 3 MIESIĄCE BOJE SIE ZE STRACE PRACE PROSZĘ O POMOC
POZDRAWIAM
napisał/a: makijaja 2007-03-14 21:13
O przyznaniu odszkodowaniuazadecyduje komisja, na którą trzeba się zgłosić, ale wcześniej wypełnić taki druk z opisem zdarzenia i udzielonej pomocy medycznej oraz podpisem i pieczątką lekarza.
napisał/a: Pawel_w 2008-06-26 13:57
Witam mam ten sam problem z ta koscia jestem juz 5 tydzien na L4 lekarz powiedzial mi ze do 12 tygodni sie moge mecyzc z tym a i tak nie wiadomo czy sie zrosnie ;/ ale ja w sumie nie o tym chodzi mi o odszkodowanie pracuej w firmie ale nie wykupile msobie "dodatkowego" ubezpieczenia w pracy czy moge sie ubiegac o odszkodowanie / bo mysle ze skoro pracuje to jestem ubezpieczony jakos poniewaz skladki mi odciagaja ;/