Nadgarstek boli

napisał/a: masio 2011-11-29 00:13
Witam,
Zapewne już ten temat był tu poruszony, jednak mam nadzieję, że dostanę jakąś odpowiedź. Może zacznę od tego, że mam 6 miesięczne dziecko, więc tu może być przyczyna. Od jakiś 2 miesięcy czuję straszny dyskomfort w nadgartku prawym. Z początku myślałam, ze to chwilowe, ale mam wrażenie że jest coraz gorzej. Boli mmnie strrasznie przy uciskaniu od zewnetrznej strony przy kości. Podczas np odkecania czegos nadgarstek mi przeskakuje i wtedy czuje promieniujący ból tak ze musze go sobie nastawic. Najgorzej jest nad ranem, ale czuje go caly dzien. Boli tez w okolicy kciuka. Moze sa jakies spprawdzonee masci, albo czy isc mam do lekarza zeby nastawil ten nadgarstek, bo na pewno sie wiaze to z obciazeniem związanym z dzieckiem.
Pozdrawiam i czekam na odp
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-11-29 02:21
Polecam spróbować krótką, 1-2 tygodniową kuracją : maść/żel z diklofenakiem (np. Voltaren, Majamil), naprzemiennie z maścią rozgrzewającą i do tego ciągłe usztywnienie ręki - najlepiej w ortezie tak, by zupełnie ograniczyć ruchy nadgarstka. Przez ten okres proszę używać drugiej ręki do wszelkich prac wymagających użycia siły, zwłaszcza w połączeniu z ruchami nadgarstka (czyli np. wspomniane odkręcanie słoika nie, ale niesienie siatki już tak).
Pozdrawiam.