Naderwanie Więżadła Krzyżowego Przedniego w Kolanie?

napisał/a: kilkor 2011-10-10 18:57
Witam 11 września podczas meczu naderwałem/naciągnąłem więzadło krzyżowe.. i stłuczyłem łakotke pojechalem na pogotowie tam wsadzili mi do gipsu na 4 dni.
Gips Sciągnieto.
Spuszczono mi Krew z płynem z kolana i kazano przyjsc za tydzien.
Tak też zrobilem. Ponownie mi spuszczono krew.
Ortopeda stwierdził ze najprawdopodniej mialem szczescie i przyjsc za 3 tyg do kontroli.
Oczywiście wczesniej zdecydowalem ze odwiedze lekarza sportowego
Po wizycie lekarz zlecił mi usg u dobrego specjalisty który robi świetne opisy jeżdza tam np. siatkarki BKS Aluprof
Pojechalem zrobilem.
Opis taki:

"Niewielki gesty wysiek w stawie kolanowym. Pogrubiala kosmowato obrzeknieta blona maziowa w zachyłku nadrzepowym przysrodkowym oraz bocznym gesty wysiek grubosci ok 5 mm schodzacy wzdluz wiezadla piszczelowego w kierunku jego przyczepu obejmujacy takze gesia stopke czesciowo rozwarstwiajacy wiezadlo piszczelowe. wysiek ten schodzi w kierunku dolu podkolanowego wzdluz sciegna m.polbloniastego oraz polsciegnistego na odcinku ok 39 mm nie stwierdza sie cech uszkodzenia tych miesni. Łakotka przysrodkowa z przytorebkowym uszkodzeniem o wym 4x2 mm.Lakotka boczna bez cech uszkodzenia. pogrubiale niejednerodne o obnizonej echogenicznosci wiezadlo pcl w przyczepie piszczelowym acl obszar niejednorodny o wym 9x8 mm przemawia za zmianami zejsciowymi po naciagnieciu (naderwaniu czesciowym) Objaw uciskowy ujemny obraz pozostalych wiezadel dlol podkolanowy bez cech patologi.."

Czyli mowiac w skrocie stwierdzil ze to wiezadlo przednie jest uszkodzone i na nim trzeba sie najbardziej skupic...

Zlecił mi Jonoforeze lasery i jakies inne pierdołki u mojego fizjoterapeuty. 10 razy.

Jestem akutalnie po 5 takich zabiegach powiem ze jest lepiej dam rade bez problemu wyprostowac noge na maksa zgiac tez ale jest to troche ograniczone musze pomoc sobie ręką. Kolano mam nadal troche opuchniete pewnie jest tam jeszcze ta krew... ból taki naprawde poważny czuje gdy obciązam to kolano tzn caly ciezar ciaga na ugientym kolanie wtedy jest bol (jak np sie kuca i na jedno kolano sie ciezar przenosi) wtedy czuje bol.)



Teraz mam kilka pytań
1. Jak oceniacie tą kontuzje moze ktos kiedys sie spotkal z czyms podobnym? Jak przebiegala rechabilitacja
2. Zamowilem sobie stabilizator taki mi polecil lekarz sportowy
http://allegro.pl/profesjonalna-orteza- ... 79164.html co o nim sądzicie?
3. Ile pieniędzy dostane z ubeczpieczenia(Jestem ubezpieczony w szkole dla osob aktywnie uprawiajacych sport cos 80 zł bodazje) i dodatkowo w PZU. Oczywiscie zbieram wszystkie faktury wyniki badan itd.
4. Jak mam wzmacniac to kolano jakie cwiczenia wykonwywac jak wzmacniac miesnie.?? chcialemt o wiedziec przedtym jak udam sie do rechabilitanta

Z góry dzieki za przeczytanie i zainteresowanie pozdrawiam