Naderwanie miesnia dwuglowego ramienia

napisał/a: Dawid79 2007-02-07 10:55
Witam, wczoraj przy naglym obciazeniu ramienia (podparcie sie rekoma z tylu podczas upadniecia na tylek przy jezdzie na snowboardzie) chyba naderwal mi sie biceps. Przeszywający ból, jakby silne kłucie przy probie zginania ramienia z pozycji wyprostowanej (wole nosic reke w pozycji zgietej w kat prosty albo ostrzejszy i nie uzywac jej) no i dziwnie mi sie odksztalcil biceps w dolnych jego partiach, tam gdzie łączy sie z przedramieniem zrobil sie taki przykurczony, jakby zanikl :((( Jak teraz powinienem to leczyc? Narazie biore Ketonal i wmasowuję w to miejsce masć p.bolowa i p.zapalną dla koni :) Jak dlugo moze trwac regeneracja tego miesnia??
Szczerze mowiac nie chę isc do chirurga, bo nieraz juz szedlem z kontuzją typu naderwanie sciegien albo mocne stluczenia i zawsze jego jedyną radą bylo "synu nie uprawiaj sportow, szanuj sie" to ja dziekuje za tak cenne wskazowki... Jestem sportowcem i nie zrezygnuje z tego, zalezy mi na jak najszybszym i skutecznym wyleczeniu tej kontuzji... Proszę o wyrozumienie i rady, moze jakies skuteczne leki?
Pozdrawiam.
napisał/a: Izka1 2007-02-08 15:29
Ja jednak proponowałabym wizytę u lekarza,ale może u innego,bo samo smarowanie może nie wystarczyć.Konieczne może być zrobienie zdjęcia,żeby zobaczyć co tak naprawdę uległo uszkodzeniu i ewentualne zabiegi typu masaż,fizykoterapia.