Naderwane wiezadlo poboczne

napisał/a: SethGX 2011-05-17 20:58
Witam. 21 marca doznałem kontuzji kolana. Było to wieczorem wiec pojechałem do szpitala wojewódzkiego, w którym chirurg stwierdził naderwanie więzadła pobocznego. Wczesniej już miałem umowioną wizytę prywatnie u ortopedy. Zrobił mi rózne badania w tym usg i stwierdził też naderwanie wiezadla pobocznego. Załozył mi gips syntetyczny, ktory mnie uciskal i stopa zrobila sina wiec musiałem go zdjąc ale w tym dniu jego gabinet był zamkniety wiec znow pojechałem do szpitala wojewodzkiego tym razem przyjął mnie ortopeda on także stwierdził naderwanie wiezadla pobocznego w tym zaznaczył iż więzadlo krzyzowe moze ujawnic sie po 6tyg. Byłem 2 tyg temu u niego na wizycie powiedział że nie wie co sie dzieje z tym wiezadlem ponieważ po 5tyg powinienem robic wieksze zgiecie bez bolu(robiłem może 50stopni) Przez 2 tyg cwiczyłem nogę ale mało intensywnie więc zgięcie polepszylo się o 20stopni. Gdy zaczęłem juz po 7tyg intensywniej ćwiczyc w 8dni poprawiłem zgiecie z 70 do 120stopni z lekkim bólem. Jestem bardzo zmotywowany, bo wydaje mi sie ze 50stopni w 8dni to dość dużo ale gdy rozluznie nogę i pomacham na boki czuję jakby kolano "przeskakiwało". Chodze juz od 3tyg nic mnie przy tym nie ale jeszcze nie jest to luźny chód. Dlaczego przeskakuje mi to kolano?

Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem
napisał/a: ulna 2011-05-17 21:57
Witam

Kolano prawdopodobnie przeskakuje przez osłabienie mięśni, które trzymają dostatecznie stawu kolanowego, a szczególnie rzepki. Po odbudowaniu mięśni objaw powinien zniknąć