naderwane więzadło poboczne

napisał/a: izbi 2008-07-10 14:09
2 miesiące temu naderwałem więzadło ortopeda kazał Ćwiczyć mięśnie (czwórkę i dwójkę) i nie narażać kolana na gwałtowne skręty zastosowałem sie. Minął miesiąc i 3 tygodnie a ja nadal odczuwam ból i to bardzo silny np gdy płynę "żabką" co mogę jeszcze zrobić żeby to sie szybciej leczyło? wiem ze są jakieś Ćwiczenia ale nigdzie w internecie nie znalazłem nic o tym... PROSZĘ O POMOC
napisał/a: Ania_204 2008-07-10 21:55
Witam.

Po pierwsze nie powinien pan pływać żabką. Nie jest to wskazane.
Poza tym proszę stosować zimne okłady oraz maść DRŻel. Powinno przejść. Ćwiczenia jak wyżej powinny być kontynuowane.

Pozdrawiam.
napisał/a: izbi 2008-07-11 14:22
no właśnie ale jakie Ćwiczenia? czy po takim długim czasie leczenie polem magnetycznym coś pomoże? Narazie chodze na siłownie Ćwicze czwórkę dwójkę stanie na jednej lekko zgiętej nodze przez około 20 sekund i przerwa przechodze przez płotek (to ćwiczenie nie wiem czy jest wskazane ale nie czuje bólu przy tym) oraz stawanie na palcach przy obciążeniu na barkach. Aha no i jeszcze zginanie sprężyny na bok (szeroko rozstawione nogi i stopami ściskanie sprężyny tak aby stopy były blisko siebie) Jakie Ćwiczenia mogą być wykonywane podczas rehabilitacji?
napisał/a: maniek2300 2011-03-23 16:10
ja zerwałem wiązadło i wracam do sportu po pól rocznej przerwie obecnie biegam i gram w piłke nożną ale odczuwam ból przy mocniejszych skrętach i sprincie lekarz powiedział że ból powinien ustać po jakiś 9 do 12 miesięcy