Nadczynność a tycie

napisał/a: ChiChan1 2007-01-23 20:13
Witam
Moj problem polega na tym ze w krotkim czasie szybko przytylam, takze zaczelam chodzic do lekarzy ale zaden nie chcial mi wierzyc ze to nie z mojej winy i ze nie tylko nie jem wiecej a nawet mniej niz przez cale zycie. Teraz po roku chodzenia po lekarzach moja waga urosla o 20 kg co powiem szczerze BARDZO mnie smuci i szczerze przeszkasza w zyciu. Ale nie poddaje sie i robie badania.
Teraz stala sie rzecz nieslychana.
Lekarz endokrynolog postanowi sprawdzic u mnie tarczyce ale nie samo TSH lecz takze FT4 i FT3 i wiecie co wyszlo?
Ze mam NADCZYNNOSC przy wysokiem TSH, wyniki byly dwukrotnie sprawdzane...
Lekarza zatkalo bo to jakby niemozliwe, gdyz powinnam byc przy nadczynnosci jak patyk poza tym TSH nie pasuje. Z tego co wiem przy wysokiem TSH sa niskie FT3i FT4 i na odwrot a umnie wysokie TSH a FT3 i FT4 tez wysokie...
Mam tez hiperprolaktynemie czynnosciowa, zaburzenia widzenia typu podwojne widzenie ( nie zwiazane z okulista ) i nie mam okresu, chociaz bralam DUphostan ( bylo 2 dniowe plamienie ) a teraz Diane 35 i tez nie mam okresu.
Powiem szczerze mam dosc... Nie mam guzkow tarczycy i przysadka pol roku temu byla zdrowa na rezonansie ( chyba ze lekarz pomylil sie w opisie... )
Tarczyce mam wyjatkowo małą.

Lekarz endokrynolog postawił III tezy:
I. MOj organiz chcac przeciwdzialac nadczynnosci wytwarza antyglobuliny, ktore powoduja efekt odwrotny - tycie
II. Gruczolak przysadki lub jej dysfunkcje ale mam miec jeszcze raz sprawdzany NMR
III. Problem tkwi w podwzgorzu

Powiem tyle, jedyne co mam z nadczynnosci to pocenie sie makabryczne, szybkie bicie serca, nerwowosc a waga jest DUZA...

CZy ktos ma podobny problem?
napisał/a: scajona 2007-01-28 01:52
A ja mam niby niedoczynność a mimo to chudnięcie...
napisał/a: AgaBls 2010-03-11 17:21
Witaj!
Ja własnie zaczynam po długiej przerwie leczenie nadczynności tarczycy i jestem pełna obaw co do mojej wagi. TSH wynosi 0.005 wiec jest duza nadczynność a waga wcale nie taka mała i ja ciągle się pilnuję z jedzeniem.Waże 69 kg przy wzroście 167 cm.
Od wczoraj zażywam Thyrozol i już się martwię co będzie z moją wagą za miesiąc. Pozdrawiam
napisał/a: ata28 2010-03-11 17:45
AgaBls napisal(a):Witaj!
Ja własnie zaczynam po długiej przerwie leczenie nadczynności tarczycy i jestem pełna obaw co do mojej wagi. TSH wynosi 0.005 wiec jest duza nadczynność a waga wcale nie taka mała i ja ciągle się pilnuję z jedzeniem.Waże 69 kg przy wzroście 167 cm.
Od wczoraj zażywam Thyrozol i już się martwię co będzie z moją wagą za miesiąc. Pozdrawiam

spojrzalas ze post jest sprzed 3 lat ????
napisał/a: ewelina32 2010-11-25 22:16
chichan
Mam ten sam problem wciąż tyje i mam nadczynność tarczycy. a lekarze nic z tym nie zrobią bo wyniki mowią swoje a ja sie czuje z wagą coraz to gorzej. o tarczycy dowiedzialam sie po ciazy kiedy zauwazylam ze zamiast spadac z wagi to ja wciaż "puchłam" na poczatku lekarze mowili ze to minie ale ja czułam sie z tym coraz gorzej.... wyniki skacza jak oszalałe.