Nadciśnienie, niemiarowość, przerost mieśnia

napisał/a: Wilson 2008-11-28 21:40
Ostatnio byłem u lekarza medycyny pracy odnowić ważność książeczki zdrowia. Rtg wykazało "serce o wyrównanej talii" (przerost mięśnia sercowego?). Dodatkowo pani doktor dosłuchała się niemiarowości pracy. Niemiarowość zauważyłem już wcześniej, ale musiała pojawić się niedawno, gdyż oddaje krew i gdyby było coś nie tak po prostu by ode mnie nie pobrali. Natomiast zaciekawiło mnie rtg. Czy to może być wynikiem nieleczonego nadciśnienia (ciśnienie też miałem sporo podwyższone)? Kiedyś uskarżałem się na kłucie w klatce piersiowej, rzeczywiście miałem sporo podwyższone ciśnienie już od gimnazjum ale nikt nie brał tego na poważnie tłumacząc stresem, egzaminem gimnazjalnym, zmianą szkoły. To samo było w liceum. Pielęgniarka wysłała mnie do lekarza z podejrzeniem nadciśnienia. Lekarz również stwierdził, że to stres przed maturą. Kłucie występuje nadal. Dodam, że jestem osobą z otyłością (brzuszną) (przy 174cm mam 84kg), ale jest to typowo genetyczne (nawet jak nic nie jem albo jestem na diecie i dużo ćwiczę to i tak tyje). Mam 20 lat. Nie mam czasu na ganianie po lekarzach i wysłuchiwanie, że przyczyną moich problemów jest stres. Więc proszę o króciutkie wytłumaczenie co znaczy "serce o wyrównanej talii" i do czego może doprowadzić niemiarowość.
napisał/a: ~Anonymous 2008-11-28 22:07
Powyższe pojęcia wpisz w Google i będziesz wiedział

Arytmia nie jest szczególnie niebezpieczna dla zdrowia, a nadciśnienie leczy się farmakologicznie /receptę na powyższe leki wydaje lekarz podstawowej opieki zdr./