Nadcisnienie Co moze byc powodem w moim przypadku ?

napisał/a: Locutus85 2011-10-21 12:51
Witam, mam 26 lat, od jakiegos czasu zaobserowalem u siebie wysokie cisnienie szczegolnie podczas badan lekarskich. Na ogol bylo to 160/105. Postanowilem zaczac to leczyc, lekarz przepisał mi tensart 80mg. Bralem codzien jednak cisnienie u lekaza jak bylo wysokie tak nadal jest. Dodam że jestem osobą bardzo emocjonalną. W domu podczas pomiarów cisnienie jest na poziomie 130/80 czasem 135/85 a innym razem 123/77. To sa pomiary z ostatnich dni. Czy możliwe jest to iż stres tak na mnie działa ? Ostatnio dostaje nawet coraz czesciej leków z tego powodu. Nie wiem czy te leki sa spowodowane wysokim cisnieniem czy moją swiadomością iz moge miec wysokie cisnienie. Napisze jeszcze iz jak czuje ze mam wysokie cisnienie to pije troche wody odwiedzam WC i juz mi lepiej. Mialem robione wszystkie badania lacznie z badaniem moczu i USG nerek, wszystko wyszło b.dobrze.
napisał/a: delinka79 2011-10-21 15:12
tzw nadcisnienie bialego fartucha czyli pod wplywem stresu w gabinecie lekarskim skacze do gory ale nie przejmuj sie tym najwazniejszesa domowe pomiary pacjent ktory ma nadcisnienie ma miec w domu cisnieniomierz i mierzyc scisnienie w domu a z wynikami spisywanymi do zeszyciku przychodzic do lekarza na kontrole
napisał/a: Locutus85 2011-10-21 16:39
Zauwazylem ze picie duzych ilosci wody powoduje u mnie obcnizenie cisnienia. Najgorzej jest jak biore tensart i popije duza iloscia wody ( okolo 0,5l) na raz wtedy mam zawroty glowy i wydaje mi sie ze zaraz zemdleje.
napisał/a: Locutus85 2011-10-22 08:14
Czy zaburzenia lękowe moga byc wywołane tensartem ? Jak go wezme to zaczyna mi wirowac w glowie i wpadam w panike, nie ukrywam tez ze chodze taki podminowany.
napisał/a: delinka79 2011-10-22 16:22
lekowe po tensarcie -nie
napisał/a: Locutus85 2011-10-22 16:32
Bylem u mojego lekarza, dal mi Propranolol 10mg rano, i Xanax tylko ze ten doraznie jak by leki byly naprawde uciazliwe. Jednak nic nie mowil na temat odstawienia tensartu, kazal mi brac wieczorem. Wczoraj wziolem go wieczorem i po około godzinie wirówka w głowie i wpadam w panike znowu :/. Czy moge sobie zmniejszyc dawke do 40mg ?
napisał/a: delinka79 2011-10-22 16:37
propranolol to sie wlasnie daje jak jest podejrzenie ze tak powiem kolokwialnie wzrostu cisnienia na tle nerwowym , czy zmniejzyc dawke to trzeba najpierw znac wartosci twoich domowych pomiarow , masz mierzyc cisnienie 2 razy dziennie rano i wieczorem przed posilkiem i przed przyjeciem lekow i notowac to dopiero na podstawie pomiarow mozna modyfikowac dawke , nie wiem po co ten xanax masz brac , czasem dodaje sie tez uspokajacze np hydroksyzyne w celu zmniejszenia leku i tym samym cisnienia, i czy my sie dobrze rozumiemy - jesli po tensarcie sa zawroty glowy a nie lek to jak najbardziej lek jest do zmiany
napisał/a: Locutus85 2011-10-22 18:10
Chcialem zmierzyć ale jak to zacząłem robic to mi byc slabo i przestalem, czy tak wlasnie dziala propranolol ? Czy w momencie duzego lęku zbija ciśnienie ?
napisał/a: delinka79 2011-10-22 18:25
ech w kolo macieju nie dojdziemy do porozumienia mysle ze dobrze sobie kupic cos na nerwy w aptece bez recepty poki co i starac sie mierzyc cisnienie na razie , masz 26 lat i stresujesz sie domowymi pomiarami cisnien ? spokojnie bo robi sie bledne kolo
napisał/a: Locutus85 2011-10-22 18:35
Czasem sie stresuje, a czaasem nie, wiem ze ciezko pojąć. Stresuje sie ze bede mial wysokie i cos mi sie stanie, wiem ze smieszne no ale trudno mam chyba nerwice lekową i dobija mnie świadomość ze musze brac leki.
napisał/a: delinka79 2011-10-22 18:52
uważam ze jesli nie radzisz sobie z stresem to tak jak napisalam sprobuj jakis preparat roslinny bez recepty dostepny kupic w aptece np. Valerin forte, jesli to nie pomoze mozna sprobowac hydroxyzyne doraznie ale tu juz jest na recepteew. konsultacja psychologa lub psychiatry.
napisał/a: Locutus85 2011-10-23 11:04
Wziąlem tensart wczoraj wieczorem, z rana mialem 126/77, puls 70, obecnie po 2 godz od przyjecia propranololu mam 120/72, puls 60. Jednak jak sie denerwuje pomiarem to i tak cisnienie skacze do 150/90 :), dopiero jak sie uspokoje mam w normie. Napisze pod wieczor przed przyjeciem tensartu jakie bede mial