Nadciągnięcie mięśnia + wymioty

napisał/a: bananowy 2013-01-08 16:12
Moja babcia parę dni temu wywinęła orła, lecz w ostatniej chwili złapała się stołu. Prawdopodobnie nadciągnęła wtedy jakiś mięsień w nodze. Od wczoraj wieczora wymiotuje. Wezwaliśmy pogotowie, dostała zastrzyk przeciwbólowy i nasenny. Przeszło także po ketonalu, który zażyła przed wizytą karetki. Dzisiaj do godziny 12 się dobrze czuła, po południu znowu. Wymioty + bóle - od kolana w górę. Narzeka także na bóle kręgosłupa. Dzwonimy po pogotowie. Macie jakieś pomysły co to może być?

Tata stawia na jelitówkę..
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-09 20:37
Witam.
Tak to może być grypa jelitowa. Ale jeśli babcia wymiotuje to nie ma sensu przyjmowania jakich kolwiek leków, ponieważ i tak to zrzuci przed wchłonięciem się czego kolwiek. Może to być także zwyczajne zatrucie się czymś.
Daj znać co wynikło i co dalej ;) Pozdrawiam
napisał/a: bananowy 2013-01-12 21:39
To nie jelitówka.

Babcia zaczęła strasznie majaczyć, tak jak podczas gorączki. Była taka sytuacja, że mnie nie rozpoznała, a później wszystko wróciło do normy. I tak w kółko. Badania krwi podobno były bardzo złe + miała podwyższony cukier.
Lekarz stwierdził, że jest to jakaś infekcja bakteryjna.
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-12 21:41
Gdzie teraz babcia się znajduje ? w szpitalu ?
napisał/a: bananowy 2013-01-12 22:51
W domu, nie chcieli jej zatrzymać bo nie widzieli niczego niepokojącego.

Btw.
wyszła infekcja dróg moczowych ( mocz we krwi ) i zaniki kory mózgowej. Chociaż w to drugie nie chce mi się wierzyć. W tak szybkim czasie doszłoby do takich zmian? Nie poznaje mnie, chociaż widywała mnie codziennie.
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-12 23:49
Może to początki demencji starczej ? Trzeba zbadać neurologicznie.
Infekcje dróg ? Jakieś wyniki moczu można prosić ?