naczynka, retinoidy

napisał/a: misialka 2013-06-29 14:19
Otóż mam problem ze swoją skórą już od dłuższego czasu i nie wiem co robić.
Mam skórę suchą, z naczynkami na policzkach i płatkach nosa. Teraz nie dawno pojawiło mi się kilka przebarwień nie wiadomo skąd, ale to chyba przez londyńskie słońce. Do tego mam piegi, które podczas lata zlewają się w jedne wielkie plamy :/ Dodam, że używam filtru Garnier Ambre Solaire 50+, ale musiałam przez swoją głupotę kilka razy zapomnieć. Moja skóra jest dziwna, na czole mam jakieś podskórne grudki przypominające małe krostki. Na kościach policzkowych znów mam białe twarde krostki, których nie da się w ogóle pozbyć. Moja skóra ma nie równy koloryt i strukturę. Sama już nie wiem czy jest ona sucha czy mieszana. Poci mi się noc, zawsze. Też nie wiem dlaczego. Wszystkie kremy, których do tej pory używałam, były głównie nawilżające i lipidowe. I wydają się być za słabe lub źle dobrane. Myślałam nad kuracją retinoidami, aby pogrubić naskórek, wyrównać koloryt, strukturę i rozjaśnić wielkie cienie pod oczami a raczej prześwitujące żyły.
Są jakieś kremy na naczynka warte uwagi? I co uważa Pan/Pani na temat retinoidów przy mojej skórze?
Myślałam o czymś takim pod oczy na cienie: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-renew.html
Ale na resztę twarzy nie wiem. Pozdrawiam
napisał/a: sandra11115 2013-07-01 17:09
Witam,postaram się moze troche pomoc,z Pani opisu wynika ze ma Pani skore naczynkowa a jednoczesnie tlusta/mieszana(nie pisze Pani jakie obszary ulegaja przetluszczeniu)jest to ogolnie trudna cera do pielegnacji gdyz z jednej strony skora potrzebuje dobrego oczyszczania(krosty z opisu wynika ze ma Pani zmiany podskorne) a jednoczesnie jako skora naczynkowa oczekuje delikatnej pielegnacji,ma Pani skore sklonna do przebarwien co jest chrakterystyczne dla I badz II fototypu skory(dobrze ze uzywa Pani kremu z wysokim filtrem).Co dokremu problem moze tkwic w slabym nadawnianiu skory od srodka(powinna Pani pic 8 szklanek wody dziennie).Polecałabym dla Pani dermokosmetyki ktore jednoczesnie dobrze oczyszcza skore nie naruszajac plaszcza bialkowo-lipidowego.Wiekszosc preparatow dotepnych w drogeriach zawiera SLS(sodium laureth sulfate)ktorego nalezy sie wystrzegac.Polecam uzywac rano oraz wieczorem zelu/pianki do skory mieszanej/tlustej nastepnie stosowac krem do skory naczynkowej,stosowanie filtru jest konieczne gdyz chroni skore przed pojawieniem sie kolejnych "pajączków".Jesli chodzi retinoidy to mam dobra wiadomosc,moze jest pani spokojnie stosowac sa polecane do skory naczynkowej dobrze uszczelniaja naczynka a jednoczesnie wybielaja przebarwienia(z ktorymi ma Pani problem)nalezy tylko pamietac ze retinoidy stosujem jesienia i zima kiedy nie ma słonca,i zaczynamy zawsze od najmniejszego stezenia zeby nie podraznic skory,1% to za duzo jak na poczatek prosze zaczac od 0,25% badz 0,5%.Przy kuracji retinoidami uzywamy zeli i kremow mocno nawilzajacych0do skory suchej/bardzo suchej polecam cetaphil) gdzyz skora bedzie sie luszczyc.Pozdrawiam