nacięcie spojówki

napisał/a: moto_kate 2007-11-04 10:35
Witam,

Zauważywam wczoraj rzęsę w kąciku oka, ale nie byłam w stanie jej usunąć, bo okazało się, że... nie jest na wierzchu. Okulista stwierdził, że wrosła w spojówkę i usunąć ją można tylko chirurgicznie w szpitalu. Pytałam go o więcej informacji, ale jakoś nie był skłonny mi ich udzielić. Dlatego bardzo proszę o wszelkie wyjaśnienia na temat tego zabiegu:

1) czy jeśli będę musiała czekać tygodniami na zabieg, to czymś grozi? Wtedy zdecydowałabym się na zrobienie tego za kasę.
2) jak się przygotować do zabiegu?
3) na czym dokładnie polega zabieg?
4) co potem - czy nosi się jakiś opatrunek, ile trwa gojenie, czy idzie się na zwolnienie (na ile czasu?) itp. (pracuję i studiuję, i tu, i tu dobry wzrok jest mi niezbędny, więc wszelkie problemy z widzeniem będą dla mnie niezmiernie kłopotliwe).
5) czy wszystko potem wróci do normy, tzn. czy nie zostaje jakaś przeszkadzająca blizna, czy będę mogła znów nosić soczewki kontaktowe itp.?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc - jestem w ciężkim stresie, bo do tej pory skutecznie unikałam szpitali, a noży w okolicy oka jakoś nie lubię...

Pozdrawiam,
KaTe