Naciągnięte ścięgno Achillesa

napisał/a: Maciekicu 2011-08-12 10:44
Witam.Wiec tak...Ścięgno naciągnąłem na treningu piłkarskim przy 'zrywie'.Pojechałem do szpitala i lekarz powiedział,że jest oni naciągnięte.Gips 10-14 dni.Dziś ściągnąłem gips i lekarz powiedział,że powinienem odpuścić sobie piłkę nożną ,mam zakładać bandaż przez 6 tyg...Czy naprawdę mam odpuścić sobie piłkę?Nie wyobrażam sobie tego...Jak mogę to leczyć?

ps.Mam 16 lat.
napisał/a: ulna 2011-08-12 18:24
witam na ten moment zaprzestanie trenowania jest najlepszym wyjściem, a leczenie powinno opierać się na rehabilitacji
napisał/a: cinek767 2011-08-13 02:16
Lekarze w szpitalu zawsze wybierają najgorszą opcje. Radził bym Ci się udać do lekarza sportowego np. do lekarza który leczy kontuzje piłkarzy.Absolutnie nie dawaj sobie spokoju z piłką, używaj tej stopy jak najmniej i lekko ruszaj ją do góry i do dołu, stosuj jakąś maść na nadciągnięcia.Oczywiście rehabilitacje są potrzebne a więc jak najprędzej zgłoś się do lekarza sportowego i szybko wrócisz do gry ;)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-15 19:22
Mimo wszystko odradzałbym normalne treningi przez najbliższe tygodnie..Czy jesteś rehablitowany?
napisał/a: Herbonlife 2011-08-17 13:02
Zawsze trzeba dać organizmowi czas na powrót do normy. Myślę, że chwilowy brak piłki nożnej nie jest taki straszny. Zwłaszcza, że powrót w tej chwili do gry może skończyć się gorzej niż poprzedni wypadek.
napisał/a: Maciekicu 2011-08-18 15:52
Wizytę u ortopedy mam dopiero w środę.Już mogę normalnie chodzić ,nie odczuwam bólu przy chodzeniu.Mogę również truchtać,ale boję się jeszcze biegać . Czzy ktoś wie jak mogę wyleczyć całkowicie to ścięgno? Może jakieś ćwiczenia?