Nabrzmiałe małżowiny nosowe

napisał/a: ralf12000 2011-07-25 18:07
Byłem dzisiaj na wizycie u laryngologa. Stwierdził, że mam nabrzmiałe małżowiny nosowe i przepisał mi trzy leki: ZYRTEC, FANIPOS w aerozolu, oraz POLCORTOLON. Po powrocie do domu poszukałem informacji o tych lekach. Wszystkie z tych leków są o działaniu przeciw alergicznym, przeciw uczuleniowym. Pytanie. Czy jest sens zażywać te leki jeżeli nie jestem na nic uczulony?
napisał/a: Peter 2011-07-26 11:38
A na jakiej podstawie twierdzisz, że nie jesteś na nic uczulony? Dla mnie to może być obrzęk naczynioruchowy lub eozynofilowe zapalenia bł. śluzowej nosa i jest to o podłożu alergicznym i przepisane leki jak najbardziej ok. Natomiast twoją sprawą jest, czy chcesz się leczyć, czy nie.
napisał/a: ralf12000 2011-07-26 22:18
Stąd jest to pytanie,ponieważ miałem robiony test alergiczny. Wyszło,że nie jestem na nic uczulony. Druga rzecz. Przez to, że mam ciągle zatkany nos spływają mi do gardła wydzieliny z nosa i odczuwam często ucisk w gardle. Można czymś na to zadziałać?
napisał/a: Peter 2011-07-27 12:57
Żadne testy alergiczne ani badania krwi nie wykluczają alergii. Testy co najwyżej mogą stwierdzić, że na alergeny zawarte w testach nie jesteś uczulony. A to znacząca różnica.
Czy można coś zdziałać - właśnie przepisane leki mogą ulżyć w problemie, co nie oznacza, że całkowicie problem rozwiążą.
napisał/a: rocco11 2011-07-27 23:04
sprobuj okresle to przetestowac dzialanie tych lekow na sobie bo mzoe faktyczie beda Ci pomocne. Nie umrzesz od nich ;)
A malzowiny czasami na tle alergii tak wlasnie obrzekaja.
napisał/a: ralf12000 2011-07-28 14:50
Dzięki za pomoc.