Nabrzmiałe, bolące piersi.

napisał/a: Panikaraszczepankowa 2015-02-26 08:33
Witam, Była bym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi udzielił podpowiedzi. Sprawa wygląda tak ...Mam 33 dniowe cykle. Okres zazwyczaj mam na samym poczatku miesiaca 1-2 i trwa do 5-6 . I tak było w tym miesiącu. Uprawiam sex z męzem bez zabezpieczeń, przerywany, w piątek 13 bo niestety tak wypadło akurat pech nas przesladował i mąż stwierdził ze chyba "nie zdarzył " co dla mnie jest tragedia ;D śmieliśmy się z tego, ale 2 dni potem bolały mnie sutki, myślałam ze może od podrażnienia, od 19-20 mam naprawde mega nabrzmiałe piersi, bolące od strony pach, stwardzniały,jak by się zaokrągliły, aż do dziś.Żadnych innych objawów ale jednak mnie to zastanawia bo przecież od chwili bólu piersi miałam mieć dopiero za 15 dni okres. Mam wrażenie jak by z dnia na dzień rosły, pęczniały... na dzień dzisiejszy okres zbliża się małymi kroczkami (wypada 5 marca)... przeczytałam ze zmiany w piersiaach zachoddza nawet kilka dni po zapłodnieniu... prosze o pomoc. nie chce robić testu, a czekajac do miesiaczki chyba oszalejee...
napisał/a: jetta1 2015-02-26 08:51
Nabrzmiałe piersi w takim dniu cyklu, w którym jesteś nie jest objawem ciąży.
Po owulacji wzrasta poziom progesteronu i to on powoduje wrażliwość piersi/sutków.
W tym momencie jest za wcześnie na jakiekolwiek objawy.
Jeśli stosunek miał miejsce niedługo przed owulacją, był zakończony wytryskiem (bez zabezpieczenia) to szansa na ciążę jest - nawet duża - ale sprawdzić to będziesz mogła dopiero w dniu spodziewanej miesiączki jeśli ona nie nastąpi.